Opatrnost v závěru? V sázce bylo opravdu hodně, tvrdí Jan Knotek

Zuzana Spurná, David Jahoda
O L O M O U C – Útočník Jan Knotek sehrál u postupového gólu velkou roli. Boleslavskému brankáři Romanu Willovi zakryl výhled tak dokonale, že na nahození Jana Jaroměřského od modré čáry prostě nemohl dosáhnout. Hokejista, jenž přes sezónou posílil Kohouty z Havlíčkova Brodu zažil doposud jednoznačně svůj největší úspěch kariéry. „Užívám si to a jsem za to hrozně rád,“ svěřoval se Jan Knotek.

Dlouho se zdálo, že o rozhodující branku se v prodloužení proti Mladé Boleslavi postaral svou tečí právě Jan Knotek. I přesto, že autorem branky nakonec silový útočník Mory nebyl, vůbec mu to nevadilo. „Pocity nemůžou být jiné než skvělé. Extraliga, ta se nevyhrává každý den. Jsem šťastný,“ snažil se ze sebe dostat několik slov Jan Knotek.

Co se mu honilo hlavou, když se puk zatřepetal v mladoboleslavské síti? „Byla to obrovská euforie, když to tam padlo. Najednou to člověku secvakne, že jsme se tam opravdu dostali,“ popisoval.

⇒ Útočník Jan Knotek

V utkání jedenáctého kola baráže se vývoj utkání převracel z jedné strany na druhou. „Knoťas“ podotkl, že ve hře možná byla znát i to, že hráči Mory měli v hlavách ještě zápas proti Pirátům. „Hrálo se o moc, v sázce bylo hodně. Možná i nějaká nervozita byla na místě z toho, že jsme to nedotáhli už v úterý s Chomutovem. Báli jsme se, aby se to nestalo znova. Naštěstí jsme to zvrátili v náš prospěch,“ konstatoval.

Když byl stav utkání 4:4, oba týmy se stáhly zejména do defenzivní zóny. „Bylo to opatrné. Jak už jsem řekl, v sázce bylo hodně, nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho to tak také vypadalo,“ komentoval Knotek poslední minuty základní hrací doby.

Mladá Boleslav mohla začít slavit už po vypršení šedesáti minut. Bod je totiž posouval do extraligy, a to bez ohledu na to, jak dopadne následné prodloužení. Oslavy Boleslavských ale Kohouty jinak zvlášť nerozhodili. „Ani jsem o tom nepřemýšlel. Šli jsme prostě na střídačku a řekli jsme si, že to musíme v prodloužení urvat. Samozřejmě ‚Bolka‘ měla splněno, ale my jsme museli hrát pořád naplno,“ uvedl.

Statistiky Jana Knotka

Body: 0+2

Střely: 4

+/-: 2

Čas na ledě: 17:14

Střídání: 22

Radegast index: 1 (blokování hráče: 0, blokování střely: 0)

Na skvělém večeru, který se nesl v duchu oslav postupu do extraligy, našel útočník druhé olomoucké lajny i negativa, a to hra v početní nevýhodě. „Oslabení nám vyloženě nevyšla. Většinou jsme proti Boleslavi byli schopní je ubránit, v tomto zápase jsme ale neměli pokryté jejich dorážky a jim to tam spadlo.“

Jan Knotek byl jednou z letních posil Mory, které doplnily už tak kvalitní jádro kádru. Jeho jméno možná fanouškům mnoho neříkalo, po této sezóně však bude mít dres s číslem 12 a jmenovkou Knotek velkou hodnotu. Není pochyb o tom, že právě postup do extraligy je to největší, co Knotek ve své dosavadní kariéře zažil.

„Já jsem v podstatě nikdy nic pořádného nevyhrál, takže je to největší úspěch v mé hokejové kariéře. Slavit před vyprodaným stadionem bylo skvělé, užívám si to a jsem za to hrozně rád. Minulé sezóny jsem se motal v Havlíčkově Brodu, kde nebyly ty největší ambice. Cením si toho, že jsem se shodou okolností dostal sem a mohl jsem přispět k takovému úspěchu,“ radoval se.

Před startem ligového ročníku by Olomouc na postup tipoval zřejmě jen málokdo. Roli černého koně baráže ale Mora potvrdila víc než dokonale. Uvědomují si už vlastně Kohouti, co se jim povedlo? „Nevím, myslím, že nám to teprve postupně dochází. Úplně nám to ale asi dojde, až nastoupíme k zápasu extraligy a proti nám Sparta, Zlín a takové mančafty,“ řekl šestadvacetiletý hráč s úsměvem na rtech.

Večer se můžete těšit na obsáhlý rozhovor s postupovým střelcem Janem Jaroměřským!