Pavel Skrbek: Dobré začátky? Jak je vidět, moc nám to nepomáhá

Tomáš Schmiedt, David Jahoda
B R N O – I na brněnském ledě v prvním obranném páru Kohoutů nastoupil zkušený zadák Pavel Skrbek, který od trenérů zatím dostává velkou důvěru. Je totiž nejvytěžovanějším hráčem Mory. Ani jeho dlouhý pobyt na ledové ploše však nepomohl v pátek k tomu, aby si Hanáci z Haly Rondo odvezli alespoň jeden bod. „Do stavu 2:2 to byl víc než vyrovnaný zápas,“ vyjadřoval se Pavel Skrbek.

Po výtečném týmovém výkonu proti Zlínu se Mora vydala na led druhého loňského finalisty, Komety Brno. Na jihu Moravy odehráli Hanáci dobré utkání, ani podruhé to však na body z venkovního prostřední nestačilo.

„Myslím, že do stavu 2:2 to byl víc než vyrovnaný zápas, chvílemi jsme měli i navrch. Místo toho, abychom však vedli o gól my, vedla 3:2 Kometa, která následně zvýšila na rozdíl dvou branek. Ve druhé desetiminutovce druhé třetiny jsme se jakoby trochu položili, přestali jsme hrát. A ve třetí části to bylo vabank, hráli jsme nahoru dolů. Zkoušeli jsme to všelijak, jenže z toho naopak pramenily šance Brna,“ hodnotil utkání Pavel Skrbek.

⇒ Obránce Pavel Skrbek

Kohouti stejně jako před necelým týdnem v Třinci vstřelili velice rychlou úvodní branku, znovu to stihli do třiceti vteřin od prvního vhazování, tentokrát zásluhou kapitána Patery. Pavel Skrbek ale jen pokrčí rameny.

„Jak je vidět, moc nám to nepomáhá,“ smutnil. Kometa pak srovnala gólem, při němž si slabší chvilku vybral brankář Trvaj. „To se stane, takový smolný gól. Je to součást hry,“ z ničeho neobviňoval zkušeného gólmana.

Jak už Skrbek poznamenal, Olomouci hodně ublížila přesná trefa Petra Tona z trestného střílení. Ex-sparťanskou hvězdu v úniku fauloval Martin Vyrůbalík, podle Skrbka ale už ani neměl jinou možnost. „Vyrub (Martin Vyrůbalík) už byl utahaný, měl toho plné zuby. My jsme navíc špatně rozehráli, z čehož vznikla chyba. Martin už s tou situací zřejmě moc dělat nemohl,“ tvrdil hráč s velkými zkušenostmi ze švédské nejvyšší soutěže.

Jednu ze čtyř branek inkasovali Hanáci v oslabení. V zápase byli vyloučeni celkem pětkrát, což by nebyla až taková potíž, Mora však má častokrát problém „zamést“ černou gumu pryč z obranného pásma. V čem bývá chyba?

„Stávat by se to nemělo, ale přeci jenom hrát ve čtyřech proti pěti není jednoduché, hráč navíc je na ledě je. A víte, jak to je. Jeden vám přidrží nohu, druhý ruku a přitom se musíte soustředit na to, abyste vyhodili kotouč. V každém případě bychom měli být schopni dostat kotouč ven z pásma, je to však souhra všech čtyř, ne jen toho, co puk vyhazuje,“ prozradil šestatřicetiletý zadák.

⇒ HC Kometa Brno

Vysoký obránce přišel do kádru Mory jako velká posila do defenzívy. Trenéři si Skrbka proto náležitě váží a dávají mu na ledě mnoho prostoru. Hokejista s přezdívkou „Hugo“ však i ve svých letech nepociťuje žádné potíže s velkým vytížením.

„Nevím, ani o tom nepřemýšlím, nějak mi to nepřijde. Hrával jsem hodně minut i ve Švédsku, takže pro mě to problém není,“ řekl muž s číslem 11 na dresu.

Poprvé v sezóně hrají olomoučtí Kohouti dvakrát za sebou mimo svůj stadion. Po prohře s Kometou Brno je čeká výlet do města perníku – Pardubic. „Moc nevím, co od Pardubic čekat, viděl jsem je hrát snad tak před šesti sedmi lety. Myslím, že je ale docela jedno, jestli hrajeme doma nebo venku, jedeme tam za stavu 0:0. Proti Zlínu to třeba nebylo vůbec špatné. Je jasné, že pokaždé se najdou nějaké chyby, ale pokud se jich budeme co nejvíce vyvarovat, soupeři s námi budou mít problémy. Myslím, že jsme to dokázali i proti Kometě, uvidíme, jak to dopadne v Pardubicích,“ uzavřel Skrbek s výhledem na zápas pátého kola extraligy.