Po Vánocích bychom chtěli začít vítěznou šňůru, řekl Tomáš Houdek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Extraliga se sice na chvíli zastavila, olomoučtí hokejisté ale dál poctivě trénují. Kohouti pod dozorem trenérů Fialy a Dopity pilují své dovednosti na ledě někdy i dvakrát denně, moc času na odpočinek tedy nemají. Přesto si našli i chvilku na to, aby se i oni vánočně naladili a připomněli si nadcházející svátky. Ty však Kohouti stráví převážně na olomouckém zimáku. Mezi Vánocemi a Silvestrem jsou totiž na programu nejvyšší soutěže další tři kola.

Vánoce se pomalu blíží a s nimi i hráči po náročné sezóně tolik očekávaná pauza. Kohouti si ale příliš neodpočinou. Protože má nejvyšší česká hokejová soutěž na programu mezi vánočními svátky a koncem roku ještě další tři kola, budou Hanáci pokračovat v pečlivé přípravě. „Máme volno teď o víkendu, a pak, to sice zatím ještě není jisté, ale snad na Štědrý den. To bude asi tak všechno,“ zamyslel se Tomáš Houdek.

⇒ Obránce Tomáš Houdek

Olomouckým hokejistům poslední tři utkání před reprezentační a zároveň vánoční pauzou nevyšly, během svátků se ale chtějí znovu vrátit na vítěznou vlnu. „Určitě by ta přestávka byla příjemnější, kdybychom nějaký zápas vyhráli. Musíme se ale snažit na to zapomenout a po Vánocích začít vítěznou šňůru,“ tvrdil rozhodně hráč nosící dres s devítkou na zádech.

Hned na druhý svátek vánoční vyrazí Mora na pardubický led, 28. prosince se pak naposledy v roce 2014 představí doma v utkání s Libercem. Trojici zápasů pak uzavírá střetnutí se Spartou. „Čekají nás pak těžké zápasy, ale každý soupeř je těžký. Je jedno, jestli se hraje proti Zlínu, Spartě nebo proti Mladé Boleslavi. My jsme těch bodů teď moc neudělali, tak musíme bodovat v Pardubicích a třeba i na Spartě,“ měl jasno třiatřicetiletý hokejista.

Protože vánoční atmosféra už dýchá ze všech koutů, nezůstali pozadu ani Kohouti a svou kabinu si vyzdobili vánočním stromečkem. Na velké oslavy ale moc prostoru nebylo. Olomoučtí totiž nenechávají nic náhodě, a tak k tréninkům nastupují dvakrát denně. Proběhla nějaká týmová akce? „Ani moc ne, protože není moc času. Jen jsme si ve čtvrtek po odpoledním tréninku rozdali dárky a najedli jsme se. V pátek jsme ale měli zase dvoufázový trénink, takže nebylo moc času na nějaký teambuilding,“ prozradil olomoucký obránce.

Nad kádrem Hanáků se před Vánoci vznáší ještě jeden otazník. Smlouva totiž vypršela nejlepšímu střelci Kohoutů, Martinu Cibákovi, který se prozatím rozhoduje, zda v Olomouci stráví i zbytek sezóny. „Já doufám, že zůstane. Pokud ale odejde, budeme se s tím muset poprat. Určitě by to bylo velké oslabení, ale nic jiného by nám nezbylo. Někdo by ho musel nahradit. Dá se říct, že kdyby zůstal, byl by to tak trochu pro nás takový vánoční dárek,“ dodal závěrem odchovanec Třince.