Po prvním střídání jsem myslel, že umřu, smál se Martin Konečný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Letošní premiéru v rámci přátelských zápasů má za sebou i olomoucká juniorka. Na úvod přípravy na led Hanáků zavítal nedaleký Třinec. Zatímco pro domácí šlo o první zápas před novou sezónou, třinečtí už měli na kontě o utkání víc. Hodnocení se ujal střelec druhého gólu Martin Konečný. „Takový zápas na rozehrání rovnou s Třincem je trošku těžší, ale asi ještě taky nejsou moc sehraní,“ uvažoval mladý útočník.

Prvním týmem, který po letní pauze otestoval ledovou plochu olomouckého zimáku, byla v úterý juniorka. Hned na úvod přivítali Oceláře z nedalekého Třince. Dva červenobílé kádry spolu sehráli atraktivní duel. Za nerozhodného stavu 2:2 se trenéři dohodli na samostatných nájezdech, kde byli ve třetím pokusu úspěšnější Třinečtí.

„Celkově se to povedlo. Sice tam byly nějaké chyby v obraně, ale jinak to bylo dobré. Čekali jsme těžší zápas, ale Třinec taky nehrál tak, jako dřív. Takový zápas na rozehrání rovnou s Třincem je trošku těžší, ale asi ještě taky nejsou moc sehraní. Možná už lepší hráče nemají, tak to bylo docela vyrovnané,“ zhodnotil utkání Martin Konečný.

⇒ Útočník Martin Konečný

I když se jednalo o pro olomoucké juniory první a třinecké druhý přátelský zápas, rozhodně jeden druhého nešetřili. Během prvních dvou třetin došlo i na pár drobných potyček. „Jednou se pošťuchovali u brány, u toho byl Betys (Šimon Beták). Naše první lajna je taková výbušnější. Ale bylo to tím, že šli víc do brány a tam se to vždycky nějak semele,“ tvrdil.

Junioři se na led vrátili teprve před týdnem po zhruba čtyřměsíční pauze, kdy trénovali na suchu. Doba bez bruslí a hokejek ale příliš znát nebyla. „Všichni se známe, většina z nás už spolu hraje spoustu let. Jen to bruslení. Za chvíli toho máme dost, ale do začátku sezóny zbývají asi tři týdny, to se ještě dá dohromady,“ měl jasno olomoucký odchovanec.

První dvacetiminutovka gól nepřinesla, v té druhé se ale první prosadili hosté. Pár minut na to ovšem využili své šance domácí a Aleš Jergl srovnal. I ve druhém dějství to byli Olomoučtí, kteří museli dotahovat jednogólovou ztrátu. Autorem druhého gólu byl právě Konečný.

„Možná jsme rychle odpovídali proto, že je začátek sezóny. Když dá soupeř gól, tak pak trošku povolí a líp se k nim dostává. A ten můj gól… Zadrželi jsme puk v rohu, ten se pak dostal Vencovi (Václavu Melichárkovi). Gólman si myslel, že bude nahrávat Ostřovi (Milanu Ostřanskému) do prázdné, tak se tam stahoval, a já to dal beckhendem na první tyčku,“ popisoval spolupráci se spoluhráči, která skončila gólem.

Mladý útočník přitom už několik týdnů laboruje se zraněním, a jeho start tak byl ohrožen. „Mám zakázané veškeré sporty kromě hokeje a ještě musíme vyřešit nějaké chrániče na brusle, protože jsem den před zápasem dostal od Betyse (Šimona Betáka) pukem a vypadalo to, že nebudu hrát. Trenér mi ale řekl, ať přijdu, že nebudu hrát celý zápas, tak jsem nastoupil. Dal jsem gól, tak si nemůžu stěžovat, ale fyzičku mám špatnou. Po prvním střídání jsem myslel, že umřu,“ smál se devatenáctiletý hokejista.

Vzhledem k tomu, že po šedesáti minutách svítil na světelných tabulích nerozhodný stav, dohodli se trenéři během chvilky na samostatných nájezdech. Urbisch a Cieslar tak putovali zpátky do brány a na řadu přišla dovednostní disciplína. V ní dostal prostor i druhý přesný střelec, překonat třineckého brankáře se mu však nepodařilo. „Ještě to nemáme natrénované a byl i špatný led. Já jsem rád, že zvednu puk, ještě to musíme nacvičit. Chtěl jsem ale jet, řekl jsem trenérovi, že dám gól, ale nedal,“ dodal pobaveně.