Po týdnu opět do zápasového tempa. Olomouc se představí v Jihlavě

Karolína Vysloužilová, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Letní hokejová příprava už se pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Na Kohouty čekají poslední čtyř utkání, ve kterých budou chtít vypilovat co nejvíce chyb a připravit se pořádně na nadcházející sezónu. Po víkendu se představí na ledě nováčka nejvyšší domácí ligy, tedy v Jihlavě. V prvním vzájemném utkání ji sice Hanáci porazili 2:1, bude se jim však dařit i tentokrát? To zjistíme v úterý od 18.00.

Přesně sedm dní dělí poslední dva přátelské zápasy Kohoutů. Ale zatímco teď se vydají olomoučtí hokejisté na Vysočinu, minulý týden cestovali až do Hradce Králové. Utkání začali Hanáci dobře, již v sedmé minutě se prosadil František Skladaný. Druhá třetina však patřila domácím, kteří se prosadili dokonce dvakrát, a ujali se tak vedení. V závěrečném dějství se Olomoučtí snažili svému soupeři přiblížit, nedařilo se jim ale vstřelit kontaktní branku. V závěru poslední dvacetiminutovky to dokonce zkusili v šesti, což se jim však stalo osudným. Výhru Mountfieldu zpečetil Lukáš Cingel trefou do prázdné svatyně.

Hodnocení zápasu se ujal útočník Marek Laš, který byl podepsán také jako asistent pod jedinou brankou Hanáků. „Povedlo se nám dostat se do vedení, ale bohužel už jsme nepřidali žádné další branky,“ řekl. „Bojovali jsme ale až do konce, soupeř nám odskočil až v power play. Prodloužení už bylo divočejší, ale bylo to utkání, ze kterého by se teoreticky daly brát body,“ vyjádřil se olomoucký útočník.

⇒ Útočník Marek Laš

Dlouhodobějším problémem Olomouce nejen v letní přípravě je to, že střílí málo gólů. Tento problém si uvědomuje i útočník s číslem 39. „Určitě musíme ještě zapracovat na tom, abychom dávali více branek,“ přiznává. „Od toho se vše odvíjí a já věřím, že když dáme v každém zápase tři góly, tak bodovat budeme,“ hecuje tým.

Dalším soupeřem Olomouce je nováček extraligy z Vysočiny. Hanáci se proti Jihlavě představili v úplně prvním zápase letní přípravy, ale není příliš možné tato utkání srovnávat. „Přece jen to byl náš první zápas – špatný led, nové výstroje, všechno bylo nové,“ vyjmenovává Laš. „Nijak zvlášť jsme se k utkání nevraceli, protože si myslím, že teď ten hokej bude úplně jiný než na začátku srpna,“ přiblížil.

Jihlavská Dukla se do nejvyšší domácí hokejové soutěže vrátila po dvanácti letech. „Mančaft se hodně změnil oproti první lize, takže je těžké hodnotit tým, který je teď prakticky nově složen,“ odmítl hodnotit úterního soupeře Laš.

Kohouti mají za sebou pět přípravných zápasů, ve kterých dokázali zvítězit pouze dvakrát. Jednou právě s již zmíněnou Jihlavou a druhou výhru si připsali po udolání Trenčína po samostatných nájezdech. Nabízí se tedy otázka, jak je Marek Laš zatím spokojený s výkony svého týmu? „Nejsem,“ reagoval rychle a upřímně. „Moc jsme toho nevyhráli, příliš branek jsme také nedali, takže nejsem spokojený,“ uzavřel. Jestli bude moci hovořit jinak, se dozvíme v úterý. Zápas na jihlavském zimním stadionu začíná v 18 hodin.

Z KABINY SOUPEŘE: Dukla v přípravě zatím tápe

Po postupu do extraligy došlo v Jihlavě k poměrně velkým změnám. Tým opustil Lukáš Jícha, David Březina, Filip Dundáček, Tomáš Kaláb, Šimon Szathmáry, Jiří Říha, Miroslav Svoboda, Michal Důras, Lukáš Sáblík, Jiří Dobrovolný, Patrik Danišovský nebo Vlastimil Bilčík. Hostování v Jihlavě skončilo Aleši Jerglovi, který se vrátil do Olomouce.

Druhým směrem putovali Josef Skořepa, Tomáš Jiránek, Jan Zdráhal, Jakub Suchánek, Petr Ulrych, Lukáš Žálčík, Lars Volden, Nicolai Bryhnisveen, Erik de la Rose, Václav Půža, Radovan Puliš, Jan Semorád, Radoslav Macík nebo talentovaný brankář Josef Kořenář, který se upsal San Jose, rozvíjet se však ještě bude právě v Jihlavě.

Dukla odehrála během přípravy zatím pouze tři utkání. Hned na úvod se postavila Olomouci, které ve velmi vyrovnaném utkání nakonec podlehla 1:2. Dvakrát pak Jihlavští vyzvali Kometu Brno, které napoprvé před vlastními fanoušky podlehla vysoko 1:5, podruhé byl však rozdíl o něco menší a Dukla odešla z brněnského ledu s výsledkem 1:3.

⇒ HC Dukla Jihlava

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Petr Vlk
Hala (kapacita): Horácký zimní stadion