Podruhé v řadě proti Ševcům! Olomouc přivítá v předposledním domácím utkání Zlín

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Během necelého týdne dvakrát se stejným soupeřem. Kohoutům už podruhé v řadě stojí v cestě za vítězstvím Zlín. Tým, kterému, stejně jako Hanákům, nehrozí pád do baráže, a tak sází na nové tváře ve svém kádru. Ani tak ale nejsou utkání s Ševci nic jednoduchého, a tak budou Kohouti znovu potřebovat podporu fanoušků. Předposlední domácí utkání začíná v pátek v 18 hodin. Buďte u toho!

Poprvé se olomoučtí hokejisté utkali se zlínskými Ševci na ledě valašského týmu. Ve velmi vyrovnaném utkání se na gól čekalo téměř do konce druhé třetiny, kdy se trefil Škůrek. Těsný náskok Kohouti dlouho bránili, chvíli před koncem ale přidal další branku Laš, a rozhodl tak o výhře Olomouce. „Se Zlínem se hraje vždycky vyrovnaný hokej. Hodně se brání a čeká se na brejky. I minule jsme dali první gól z přesilovky a druhý z brejku,“ vracel se k utkání Alex Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

Stejně jako Olomouc, i Zlín vsadil na několik nových tváří v sestavě. Nepřehlédnutý byl třeba Zadražil, který trefil i tyč. V obraně se proháněl i přerovský a částečně ex-olomoucký Ferenc. Na hře Zlína to ale podle Rašnera poznat nebylo. „Myslím si, že se kluci chtějí ukázat, a tak pořádně řežou led. Ale poznat to asi není. Všechny zápasy jsou těžké,“ tvrdil.

Kohouti změří s Ševci síly dvakrát v řadě. Předchozí utkání tak mají v živé paměti. Zároveň si ale uvědomují, že má Zlín o motivaci postaráno. „My jsme je teď porazili, tak si myslím, že nám to budou chtít vrátit. Nesmíme polevit v naší hře,“ řekl rozhodně olomoucký obránce.

Mezi nejproduktivnější hráče Zlína patří Roberts Bukarts a Petr Holík. Oba útočníci přidělávali starosti Hanákům už v minulém utkání, s produktivní dvojicí v dresu Ševců počítají Hanáci i tentokrát a uvažují, co na ně bude platit. „Oba dva jsou techničtí hráči a nemají rádi tvrdou hru,“ upozornil hráč nosící dres s číslem 27.

Z KABINY SOUPEŘE: Ševci si brousí zuby na odvetu, porazí Olomouc?

Podruhé během šesti dnů se Olomouci postaví do cesty Ševci. V základní části se z výhry radoval vždy domácí tým, když Zlín vyhrál 4:3 v prodloužení, po té ve 37. kole 3:1. Olomoučtí Ševcům na vlastním ledě nadělili vždy tři branky. Nejprve slavili výhru 3:1, poté dvě kola před koncem základní části 3:0. V play-out ale bylo nepsané pravidlo „můj dům – můj hrad“ porušeno, když první zápas zvládli lépe Hanáci, kteří si za výhru 2:0 odvezli tři body a Falter čisté konto.

Zlínští spoléhají mezi třemi tyčemi na čtyřiadvacetiletého brankáře Libora Kašíka, který odchytal 49 zápasů a jeho úspěšnost se vyhoupla na 91,12 %. Mezi obránci se nejvíce daří urostlému Oldrichu Kotvanovi, který nasbíral v padesáti dvou utkáních dvacet jedna bodů (8+13). Nejproduktivnější dvojicí útočníků jsou znovu Roberts Bukarts a Petr Holík. Zatímco prvně jmenovaný je s dvaceti góly nejlepším střelcem Ševců (20+19), Petr Holík s 20 asistencemi nejlepším nahrávačem Zlína (17+20).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Kapitán: Ondřej Veselý
Hala (kapacita):Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Prohra s Olomoucí 0:2

SOUPISKA Zlína
STATISTIKY Zlína
ZÁPASY Zlína
ZNĚNY V KÁDRU Zlína

Držitelé průkazu ZTP/P využívající vozík mají vstup na utkání na tzv. volnou vstupenku, účast na zápase je ale nutné nahlásit nejdříve 24 hodin před zápasem, a to na e-mail akreditace@hcolomouc.cz