Poprvé doma! Do Olomouce zavítají Vítkovice

Martina Sikorová, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Vstup do nové sezóny Kohoutům nevyšel, už zítra ale budou moci vše napravit. Prvním soupeřem, který se představí na Hané, budou hokejisté Vítkovic. Proti tomuto týmu se svěřencům trenéra Venery v posledních dvou zápasech loňské sezóny dařilo, jak tomu bude letos? Nedělní utkání startuje v 17:00.

K prvnímu zápasu nové sezóny odcestovali Kohouti na led dalekého Chomutova. Po nepříliš povedeném začátku a rychle inkasovaném gólu srovnal Tomáš Houdek, domácí ale přidali další tři góly, na což až v samém závěru reagoval Vilém Burian. V úvodním kole tedy Hanáci prohráli 2:4.

Teď už je před Kohouty další bitva. V loňské sezóně měli svěřenci trenéra Venery bilanci proti Vítkovicím vyrovnanou. Nejprve se ze dvou výher radovala Ridera, následně dvakrát slavili Hanáci. Branislav Konrád v těchto zápasech ani jednou neinkasoval a proti ostravským střelcům drží neprůstřelnost více než sto dvacet minut.

Z KABINY SOUPEŘE: I Vítkovice touží po první výhře

Vítkovice odehrály první letošní utkání na domácím ledě proti Zlínu. Ridera dlouho držela jednobrankové vedení po gólu Zdráhala, v samém závěru utkání ovšem přišlo vyrovnání Beranů. V prodloužení zlínští hokejisté využili početní převahy a Vítkovice se tedy musely smířit s jediným bodem.

Po loňské sezóně, zakončené na devátém místě, Vítkovice opustila pětice hráčů. Modrobílý dres už nadále neoblékají útočníci Yan Stastny, Michael Vandas, Erik Němec, Stanislav Balán a obránce Lukáš Kovář. V kolonce příchodů ovšem najdeme hned několik zajímavých jmen. Ze zámoří se do Ostravy vrátil útočník Šimon Stránský a z Plzně přestoupil produktivní Jakub Lev. Dalšími posilami Ridery jsou slovenští hráči, útočník Rastislav Dej z Hradce Králové a obránce Peter Trška z mistrovské Komety.

A jak si Ridera vedla v přípravě? Tým okolo trenéra Jakuba Petra v letních měsících nastoupil proti Znojmu, Porubě, Havířovu, Třinci, Trenčínu, Langnau, Ambri, Klotenu a Zugu a připsal si úctyhodnou bilanci osmi vítězství, dvou porážek a téměř pět vstřelených gólů na zápas.