Pořád máme naději, že budeme bojovat o play-off, burcuje tým Tomáš Rachůnek

Karolína Vysloužilová
O L O M O U C – Nedělním soupeřem Hanáků byl lídr domácí nejvyšší hokejové soutěže z Třince, který však potvrdil svou vynikající formu a porazil Kohouty 4:2. Olomoučtí si tak připsali už pátou prohru v řadě a klesli na dvanácté místo extraligové tabulky. Dvěma úspěšnými střelci moravského celku byli útočníci Roman Rác a Tomáš Rachůnek. A právě druhý jmenovaný burcuje tým do dalších zápasů. „Do Zlína musíme odjet s bojovnou náladou a vydřít tři body.“

Tipsport extraliga se přehoupla do závěrečné čtvrtiny, a tak Olomoučtí na svém ledě přivítali soupeře z Třince. Oceláři sice v minulém kole padli v zápase s Pardubicemi, jejich vedoucí pozici to však nijak neohrozilo. To Hanáci prohráli v pátek na ledě poslední Slavie, a před domácím publikem si tak chtěli napravit reputaci. Třinečtí si rychle vypracovali čtyřbrankový náskok, na který Mora odpověděla až v závěru zápasu – nejprve se trefil Tomáš Rachůnek, poté Roman Rác. Více toho ale Kohouti už nestihli a díky prohře 2:4 spadli na dvanácté místo.

⇒ Útočník Tomáš Rachůnek

I přesto, že se museli Olomoučtí nakonec sklonit před lídrem nejvyšší domácí soutěže, odehráli zápas podstatně lépe než ten proti pražské Slavii. „Nasazení, bojovnost a chuť do utkání byla o dost větší než v pátek, kdy jsme hráli v O2 aréně,“ pochválil tým třiadvacetiletý útočník. „Musíme si z toho vzít příklad, a když odstraníme vyloučení a nějaké další chyby, tak sklidíme úspěch.“

Jednou z příčin proher Kohoutů v posledních zápasech je nevyužívání přesilových her. V neděli měli dokonce dvě pět na tři, ani jednu z nich ale nevyužili. „V poslední době se s přesilovkami potýkáme, nejdou nám, ale pokud na nich budeme pracovat a budeme si více věřit, tak to snad prolomíme,“ neztrácí naději hráč s číslem třicet, který se trefil už podruhé v řadě. „Měl jsem šance i v předchozích utkáních, ale nedával jsem góly. Teď mi tam něco spadlo, ale samozřejmě mě trochu mrzí, že je to v zápasech, které prohrajeme. To se pak ty branky vlastně ani nepočítají,“ svěřil se Rachůnek, který s hokejem začínal ve Zlíně.

Olomouci vyšel vstup do nejvyšší domácí hokejové soutěže, díky neúspěchům ale postupně klesají extraligovou tabulkou. V současné době jim patři dvanáctá pozice – hůře už jsou na tom pouze Karlovy Vary a pražská Slavie. „Jedeme zápas od zápasu. Pořád je zde naděje, že budeme bojovat o play-off. Nesmíme klesat na mysli a musíme se pořádně namotivovat na úterý. Doufám, že nás do Zlína přijedou podpořit naši fanoušci,“ nezapomněl na šestého hráče týmu „Rachna“.