Posila pro play-off! Není to o jednotlivcích, ale o celém týmu, řekl Jakub Ferenc

Zuzana Spurná, Karolina Martinková
O L O M O U C – Čtvrtfinálové boje s Plzní už jsou skoro za rohem a olomoucký kádr se může pochlubit staronovou posilou. Do sestavy Hanáků se totiž vrátil obránce Jakub Ferenc, který s týmem absolvoval i část letní přípravy před aktuální sezónou. „Byl jsem rád, když Olomouc zavolala, a beru to asi jako určitou odměnu za celou sezónu v Přerově, která se myslím povedla,“ řekl vysoký obránce, který v tomto ročníku hájil barvy přerovských Zubrů.

Olomoučtí Kohouti se chystají na první extraligové play-off po dvaceti letech. Do těchto příprav se zapojil i šestadvacetiletý obránce Jakub Ferenc, který s Olomouckými absolvoval týden během letní přípravy, ale nakonec celou sezónu odehrál za Zubry Přerov, kteří hrají WSM Ligu. „Já jsem se asi po týdnu na suché přípravě zranil, takže jsem byl dva měsíce v rekonvalescenci a začal jsem sezónu v Přerově, kde jsem vlastně i dohrál, a teď jsem tu zpátky,“ vysvětloval urostlý obránce.

Zubrům, a tím pádem i Ferencovi, však skončila sezóna 7. března, když je z play-off vyřadil českobudějovický Motor. Hodně emotivní a vypjatá série se nakonec protáhla na pět utkání. Zubři, nováčci WSM Ligy, favorizovaný Motor hodně potrápili, nakonec však podlehli 1:4 na zápasy. „Hrozně mě to štvalo, protože Budějovice byly hratelné. Vypadli jsme 1:4, ale chtěli jsme to ještě vrátit před domácí fanoušky, protože máme opravdu jedny z nejlepších v lize. Hrozně nás mrzelo, že jsme v utkáních hraných v Přerově dali jen jeden gól a fanoušci se nemohli radovat. Chtěli jsme Budějovice potrápit víc než jen na pět zápasů,“ litoval prohrané série Ferenc.

Olomoucký kádr trápí před čtvrtfinále play-off velká marodka. Jen v obranných řadách jsou hned dva hráči, kteří už si letos nezahrají – Alex Rašner a Tomáš Valenta. Povolání Jakuba Ference se tak jeví jako logický krok. V případě jakýchkoli problémů bude Ferenc připraven zaujmout místo svého spoluhráče. Jak ale on vidí své naděje na to, že by si zahrál extraligové play-off? „Šance určitě je, ale já doufám, že budou kluci zdraví a bude se dařit hlavně týmu. Není to o jednotlivcích, ale o celém mančaftu,“ řekl Ferenc, který si přeje především týmový úspěch.

Díky rychlému jednání ze strany olomouckého vedení neměl Jakub Ferenc příležitost „vypnout“ po konci sezóny. „Nebyl jsem ještě smířený s tím, že mi skončila sezóna. Spadne to z člověka až tak po dvou dnech. Dostal jsem ale den volna a během toho mi volali z Olomouce, jestli bych měl zájem dohrát sezónu tady, tak jsem šel,“ neváhal nad nabídnutou příležitostí mladý obránce. Nevadí mu ani škádlení od spoluhráčů. „Vošvec (Tomáš Vošvrda) mi hned říkal, že doufá, že tu zůstanu déle než ten týden na letní přípravě,“ vtipkoval Ferenc.

Obránce, který má podle záznamů rovné dva metry a 102 kilo, se na ledě rozhodně neztratí. Během rozhovoru Tomáš Vošvrda vtipkoval o tom, že je zde Ferenc na to, aby trochu tvrdil muziku, což by potvrzovalo i 116 trestných minut, které nasbíral během sezóny v Přerově. Jakub Ferenc však vysvětluje: „Ty trestné minuty naskákaly hlavně na začátku sezóny, kdy mě rozhodčí ještě asi neznali, a tak jsem dostal za pár zákroků asi třikrát do konce. V play-off jsem měl ale asi šestnáct trestných minut, myslím. Dvanáct bylo za bitku, dvě za hrubost a jen dvě za faul, takže to asi úplně neodpovídá faulům,“ smál se Ferenc.

FOTO (zdroj): www.prerovsky.denik.cz