Posily do brány i útoku! Mora znovu lovila na Slovensku

Klub
O L O M O U C – Mora hlásí další posily. Neuběhlo ani čtrnáct dní a po Petru Kafkovi a Adamu Zemanovi se vedení olomouckého klubu podařilo získat další hráče. Brankář Branislav Konrád doplní dvojici brankářů Vošvrdu a Trvaje, teprve jednadvacetiletý útočník Tomáš Mikúš zase čtyřlístek útočníků, kteří rozšíří před novou sezónou ofenzivu Mory. Oba nováčci se znají už ze Slovanu Bratislava a na Hané podepsali jednoletý kontrakt.

Branislav Konrád, brankář, 27 let

Téměř osmadvacetiletého brankáře si mnozí pamatují ještě ze soupisky slovenského národního týmu z letošního mistrovství světa, do branky se ale odchovanec Nitry nedostal. Vysoký gólman si před osmi lety zkusil angažmá v Bělorusku, a to v Metallurgu Zhlobin. Dalších pět sezón pak strávil ve službách Slovanu Bratislava. V sezóně 2012/2013 tak spolu se Slovanem nakoukl pod pokličku ruské KHL.

Poslední dva ročníky odchytal Konrád ve slovenské lize (HK Nové Zámky), své štěstí zkusil u třineckých Ocelářů, ale i v Německu. Poslední sezónu strávil ve slovenské nejvyšší soutěži, kde jako brankářská jednička oblékal dres HK Dukla Trenčín. Za trenčínskou Duklu odchytal 51 zápasů s úspěšností 93,4 %. S Olomoucí podepsal jednoletou smlouvu.

Kompletní statistiky v kariéře Branislava Konráda naleznete zde.

Tomáš Mikúš, útočník, 21 let

Dalším nováčkem mezi Kohouty je Tomáš Mikúš, který za necelé dva měsíce oslaví teprve dvaadvacáté narozeniny. Výrazně tak pomáhá k omlazení týmu, kterým Hanáci před novou sezónou prochází. Odchovanec slovenské Skalice strávil ve svém mateřském klubu téměř celou svou dosavadní kariéru. Stejně jako Konrád, i Mikúš si v sezóně 2012/2013 zkusil ruskou nejvyšší soutěž se Slovanem Bratislava, kde ve 34 utkáních nasbíral sedm bodů za 3 góly a čtyři gólové nahrávky.

Ve Slovanu zůstal i v další sezóně, ani v té se mu ale bodově příliš nedařilo, když si ve 30 zápasech připsal dva body za gól a asistenci. Posledním působištěm mladého pravého křídla, které je schopné zastoupit i roli centra, byl farmářský tým finského Kärpätu Oulu, a to Hokki, kde patřil k nejproduktivnějším hráčům. Ve 46 kolech se dokázal třiadvacetkrát trefit za záda brankářů a osmnáctkrát na branku nahrát. I Tomáš Mikúš podepsal s Kohouty jednoletý kontrakt.

Kompletní statistiky v kariéře Tomáše Mikúše naleznete zde.

FOTO (zdroj): olomoucky.denik.cz, sport.aktuality.sk, hokejonline.com, msport.aktuality.sk