Poslední měsíc hrajeme lépe jako tým, řekl Branislav Konrád

Adam Mráček, David Jahoda
O L O M O U C – Kohoutům se začíná opět dařit. V dalším zápase s Plzní navázali na vítěznou šňůru. Hanáci si po zápase nad Západočechy 5:0 zapisují tři body. Mora začíná ukazovat svojí sílu a místo kam v tabulce patří. Domácí brankař Branislav Konrád si připsal další nulu v zápase. „Já si cením každé nuly. Když je to bez gólu, tak je to za tři body a to je nejdůležitější. Snažíme se vyhrát zápas a všichni to hrajeme na vítězství a na body,“ uvedl olomoucký gólman.

Ve třetím kole si Hanáci s Plzní nevedli dobře. I přes chybné technické problémy si Olomoučtí v Plzni tehdy zapsali 0:10. Plán byl jasný. Hanáci chtěli v zápase ukázat, že se lídrem tabulky nenechají zastrašit. „Byl tam motiv vyhrát zápas, a to se nám podařilo a to bylo nejdůležitější. Je jedno, jestli je to 5:0 nebo 4:2, tři body jsou a to je super. Plzeň je lídr tabulky. Nepamatuju si, kdy by v zápase ztratila všechny body. My si vítězství hodně ceníme,“ podotkl Branislav Konrád.

Od začátku zápasu byli Olomoučtí aktivnější v útoku než hosté. Hned v první minutě měli první gólovou šanci, kterou nakonec plzeňský Svoboda vychytal. Ale ve 13. minutě krásně olomoucký bek David Škůrek zaskóroval a posunul Hanáky do vedení. Poté se ještě v první třetině prosadil nový člen kádru Jan Káňa. „První dva góly nás trošku uklidnily, potom bylo logické, že Plzeň začne víc tlačit. Největší tlak byl, když jsme dali třetí gól, to byl asi rozhodující moment zápasu“ řekl třicetiletý brankář.

Posledních pár kol si Hanáci budují své místo v tabulce. Na hráčích jde vidět, že chtějí víc. Dosavadní zápasy tomu nasvědčují. Také fanoušci značně Hanáky podporují. „Poslední měsíc hrajeme lépe jako tým. My jsme ani před tím doma moc špatně nehráli, akorát jsme je zbytečně ztráceli. Ale teď se štěstí otáčí na naši stranu a musíme si toho vážit. Pojedeme do Liberce, kde chceme vybojovat nějaké body,“ dodal gólman.

Mora se na nedělní zápas speciálně nepřipravovala. Oproti na zápasu s Chomutovem, kdy obránce Jakub Galvas přiznal, že před utkáním sledovali útočníka Vondrku. „Příprava nebyla vůbec speciální. Věděli jsme, kde mají sílu, že jejích první pětka je neskutečně silná, tím pádem můžeme více vystupovat,“ nakonec sdělil Konrád.