Poslední zápas sezóny je tu. Olomouc vyzve Dynamo, buďte u toho!

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomouckým hokejistům utkání na ledě Karlových Varů příliš nevyšlo. Smolný zápas chtějí ale rychle hodit za hlavu, hned v dalším kole totiž hostí Pardubice. Utkání s východočeským Dynamem bude letošním posledním zápasem, a tak je o motivaci postaráno. Přesto, že se Pardubice trápí, nejsou jednoduchým soupeřem. Hanáci ale mají jediný cíl, v posledním utkání roku, navíc před vlastními fanoušky, chtějí vyhrát. Podpořit Kohouty v cestě za vítězstvím můžete ve středu od 18 hodin.

Kohoutům se předposlední zápas letošní sezóny vůbec nepovedl. Na ledě Karlových Varů už po první třetině prohrávali 0:4 a právě úvodní dvacetiminutovka se nakonec ukázala jako klíčová. „Zůstali jsme hlavami úplně někde jinde. Asi jsme se na ten zápas vůbec nepřipravili. Možná jsme hledali výmluvy, že jsme zůstali hlavou v autobuse, ale já bych to tak neviděl. Byli jsme nedůslední, nebruslili jsme, nebyli jsme důrazní a od toho se první třetina odvíjela,“ nešetřil kritikou David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Další dvě třetiny ale byly podstatně vyrovnanější. Zatímco ve druhé části gól nepadl, v té třetí hned po dvou do každé branky. Hanáci se ale nakonec museli smířit s prohrou 2:6. „V první třetině z nás udělali kašpary a vůbec nás to nebavilo. Řekli jsme si, že to tak nejde a ten zápas pak vypadal trošku líp. Nebylo to nejlepší, ale zvedlo se to. Statisticky to bylo 2:2, ale my jsme tak měli hrát od první třetiny,“ řekl olomoucký obránce.

Dalším soupeřem Hanáků budou Pardubice, které Kohouti v prvním utkání play-out porazili těsně 3:2. Ani v základní části ale nebylo Dynamo jednoduchým soupeřem a zápasy často končily velmi těsně. Čím jsou Východočeši nejnebezpečnější? „Hrají spíš důraznější hokej a mají nebezpečný útok, na který si musíme dát pozor. V obraně jsou ale docela hratelní, takže si myslím, že když se budeme tlačit do jejich obránců a budeme důrazní před brankou, zvládneme to,“ měl jasno odchovanec Kohoutů.

Pardubice mají jistou baráž už od začátku play-out a vědomí bojů o záchranu je podle Škůrka znát i v zápasech. „Mají to těžké a je vidět, že asi nejsou úplně v pohodě. V minulém zápase vyhráli se Zlínem, takže se možná zvedají a třeba budou hrát úplně jinak než naposled s námi,“ uvažoval.

Hanáky čeká poslední utkání letošního ročníku, které navíc odehrají na vlastním ledě. Na závěrečné utkání se celá kabina už těší. „Hrajeme doma a je to poslední zápas, takže si to chceme s diváky užít. Pak už nám to bude určitě chybět,“ dodal urostlý zadák.

Z KABINY SOUPEŘE: Dynama se drží smůla i v play-out

Utrápeným Pardubicím se po špatném průběhu základní části příliš nedaří ani v play-out. Na úvod podlehly Zlínu vysoko 3:6, pak ale odehrály velmi vyrovnané utkání právě s Olomoucí, které však nakonec podlehly 2:3. Ve třetím zápase Dynamo přehrálo Karlovy Vary a slavilo výhru 5:3, Energetici ale Východočechům hned v dalším kole vrátili porážku i s úroky, když Dynamu před vlastními fanoušky nastříleli sedm gólů (7:2). V posledním utkání Pardubice přetlačily Zlín 3:2 v prodloužení.

V play-out se mezi třemi tyčemi pardubické branky rovnoměrně střídají Martin Růžička a Jaroslav Hübl. Prvně jmenovaný odchytal dvě utkání, statisticky z nich ale vzešel o něco lépe než Jaroslav Hübl. V kolonce úspěšnosti má 89,13 %. Hübl nastoupil ke třem zápasům a jeho úspěšnost se vyšplhala na 82,98 %. Nejproduktivnějšími hráči Pardubic jsou Lukáš Nahodil, Tomáš Rolinek a Marek Trončinský.

Zatímco Lukáš Nahodil si připsal čtyři góly, Tomáš Rolinek vstřelil jednu branku a přidal tři asistence. Ofenzivně laděný obránce Marek Trončinský čtyřikrát asistoval.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Kapitán: Tomáš Rolinek
Hala (kapacita): Tipsport arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra nad Zlínem 3:2pr

SOUPISKA Pardubic
STATISTIKY Pardubic
ZÁPASY Pardubic

Držitelé průkazu ZTP/P, kteří jsou na vozíku, mají možnost využít vstupu na utkání na tzv. volnou vstupenku. Účast na zápase je ale nutné potvrdit nejdříve 24 hodin před utkáním na e-mail akreditace@hcolomouc.cz.