Postup si užijeme, ale chceme co nejdál, říká gólman dorostu Jakub Kochta

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Kdo chyběl na sobotním druhém osmifinále play-off extraligy staršího dorostu, ten může litovat. Skvělá a dramatická podívaná nakonec skončila vítězstvím Davida nad Goliášem. Mladí Kohouti totiž dokázali vyřadit z bojů o titul jednoho z největších adeptů na úspěch, plzeňské indiány. Oslavy přímo na ledové ploše pak byly bouřlivé. "Se slavením to ale přehánět nebudeme," ujišťoval gólman Kochta.

Když v poslední minutě ujel hostující obraně Vrabel a brankou do prázdné při power-play zvýšil na 4:2 pro Kohouty, stará plecharéna málem spadla. V tu chvíli bylo jasné, že starší dorostenci HC Olomouc dosáhli velkého úspěchu. Už v osmifinále ukončili sezónu favorizované Plzni, která má ve svém kádru hned několik reprezentantů a také hráče se zkušenostmi ze seniorské extraligy.

⇒ Jakub Kochta

"Bylo to těžké utkání. Plzeň byla kvalitním soupeřem, jak papírově, tak i na ledě. Byla lepší, ale my jsme do dvojzápasu dali vše, měli jsme i štěstí a dopadlo to dobře," pochvaloval si gólman dorostenců Jakub Kochta.

Hanáci podali po celých šedesát minut soustředěný a poctivý výkon. Jen díky stoprocentnímu kolektivnímu nadšení měli Olomoučtí šanci favorita překvapit. "Věděli jsme, že to nebude lehké. Pomohla nám ale remíza z prvního zápasu. Do odvety jsme tedy šli s tím, že se hraje od nuly, že nemusíme mazat nějaké manko," přitakával Kochta.

Gólmani jsou v play-off alfou a omegou úspěchu, nejinak to platilo i o sedmnáctiletém brankáři Mory. "Mám ale před sebou dobré kluky, podrželi mě, skákali do střel. Díky tomu byl pro mě zápas jednodušší," uvedl.

Jakmile zazněla závěrečná siréna, naskákali hráči na led, odhodili rukavice a hokejky a začali za tónů písně We are the Champions slavit. Nádherná odměna za celoroční práci pro hokejisty i jejich trenéry. "Budeme se snažit užít si postup a samozřejmě chceme jít v play-off co nejdál," přál si Kochta.

"Slavíme už teď, ale nebudeme to přehánět, v úterý nás čeká první čtvrtfinále. Spíše si odpočineme, čeká nás ještě spousta práce," dodal.

Program čtvrtfinále

1. zápas: úterý 13. března v 16:30 v Olomouci

2. zápas: čtvrtek 15. března v 17:00 v Ostravě

případný 3. zápas: pátek 16. března v 17:00 v Ostravě

Většina hráčů staršího dorostu si nechala před vyřazovacími boji nabarvit vlasy, většinou na bílo a červeno. Gólman Kochta je však výjimkou. "Nechtěl jsem, zato si nechávám narůst vousy. Ale dostal jsem za to tučnou pokutu, takže se to vyrovná," usmíval se.

První čtvrtfinále play-off čeká na svěřence Luďka Konopčíka už v úterý 13. března od 16:30 na domácím ledě. V sérii hrané na dvě vítězství vyzvou silné Vítkovice, první tým po základní části. "Diváci nás v sobotu hnali dopředu, cítili jsme jejich podporu. Byl to náš šestý hráč na ledě," děkoval za podporu z tribun dorostenecký strážce kasy.

A podobnou podporu by si jistě nejen on přál i v úterý. Přijďte fandit na zimní stadion do Olomouce. Během utkání vás bude hlasatel informovat o průběžném stavu souběžně hraného duelu play-off první ligy mezi Chomutovem a Olomoucí.

FOTO: Zdeněk Polák