Přesilovky jsme sice nezlepšili, jeden gól však stačil, těšilo Matěje Pekra

Ondřej Kubát
O L O M O U C - První mečbol Pirátů hokejisté olomoucké Mory odvrátili. Na domácím ledě využili přesilovou hru, poté přidali ještě jednu branku, a nakonec zvítězili 2:0. Ve středu se tak Hanáci znovu vydají na sever Čech bojovat o další naději. "Ještě nechceme končit, Chomutov je navíc hratelný soupeř. Jen to chce vstřelit více branek," řekl autor nedělní přesilovkové trefy Matěj Pekr.

Hanákům pomohla využitá přesilová hra, tedy činnost, která Olomouci vycházela v sérii proti Benátkám, v semifinále už ale méně. "Ráno jsme se dívali na video a něco jsme si k přesilovkám řekli. Příliš se to nezlepšilo, ale stačil jeden gól," podotkl Pekr.

⇒ Matěj Pekr

Právě mladý třiadvacetiletý forvard byl tím, kdo dostal černou pryž do sítě Řehoře. "Zametl jsem to, byla to taková dorážka," popisoval.

Kohouti pak sice na začátku třetí části navýšili svůj náskok, Krušnohorci ale měli následně k dispozici spoustu početních výhod. "Ta oslabení nás sráží dolů, navíc když hrajeme ve třech. Po sobotním zápase jsme byli psychicky dole, ale zvládli jsme to," radoval se šikovný útočník.

Samotný závěr duelu pak ovládly emoce. Horák si to rozdal v pěstním souboji s Hřebejkem, rozhodčí posílali na trestnou lavici jednoho hokejistu za druhým. "K play-off to patří. Soupeř už byl zdeptaný, že prohrával. Káša (Libor Kašík) navíc na konci chytil jejich největší šanci za celé dva dny," připomněl Pekr parádní zákrok olomouckého gólmana.

"Kdybychom nevěřili, tak by už byl konec. Jsme dobrá parta, věříme si a vletíme do toho. Nemáme už co ztratit," přemýšlelo pravé křídlo druhého útoku o dalším duelu. Ten je na programu už ve středu v Chomutově.

"Pojedeme tam pro vítězství. Chomutov je hratelný soupeř. Musíme ale vstřelit nějaké branky. Ve čtvrtém zápase nám ovšem stačil jediný gól a vyhráli jsme, tak třeba to ve středu v Chomutově bude stejné," doufal.

Pikantností je, že v Chomutově Olomouc vyhrála v novodobé historii (od roku 2001) pouze jednou, a to v září roku 2008. Od té doby následovaly samé porážky. "Každá série jednou končí. Doufám, že tato skončí ve středu," uzavřel Matěj Pekr s úsměvem.

FOTO: Martin Pavlík