Přesně jsem věděl, co udělám, komentoval svůj rozhodující nájezd Petr Strapáč

Johan Čáp, Marek Votke
P A R D U B I C E – Kohouti dokázali zabrat v pravý čas, když přerušili dvouzápasovou minisérii proher. Na ledě tabulkového souseda z Pardubic totiž získali alespoň dva body za výhru po nájezdech, které je posouvají ještě do pohodlnějšího náskoku nad dvěma posledními příčkami. Výraznou postavou na straně olomouckých byl v Tipsport Aréně bezpochyby útočník Petr Strapáč, který si kromě několika neproměněných tutovek nicméně zapsal i rozhodující samostatný nájezd, jenž přisoudil zisk „dodatečného“ bodu právě Hanákům.

Olomouc do zápasu s Dynamem nevstupovala v zrovna dobré herní pohodě. Po třech překvapivých výhrách nad těžkými soupeři totiž přišel tvrdý návrat do reality v podobě dvou domácích proher v rozmezí tří dnů. „Škoda, že jsme nenavázali minulá dvě kola na předchozí výhry. V utkání proti Boleslavi jsme body urvat určitě mohli. Hradec je po Spengler Cupu už přece jenom herně někde jinde, proti nim to bylo těžké,“ vracel se olomoucký útočník Petr Strapáč k nedělnímu a úternímu výsledku, když se Hanáci dostali po krátkém nádechu víry a bažení po play-off znovu do podprůměru.

V Pardubicích chtěli svá zaváhání odčinit, jenomže nezačali moc dobře. Od deváté minuty totiž ztráceli na soupeře jednu branku, a to díky přesilovkové dorážce Nahodila. „První branka Pardubic byla smolná. Hodně pak utlumila naši aktivitu,“ hovořil exvítkovický hokejista o efektu jednobrankového manka. „Postupem času jsme už ale podle mě hráli to, co jsme chtěli. Nebyli jsme pasivní a nakonec se k nám přiklonilo i to pověstné štěstíčko,“ hovořil už o vyrovnávací brance Romana Vlacha, na kterou si připsal asistenci. „Hodně nás ten zásah povzbudil,“ dodal účinky vyrovnání na další průběh.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Tlak Mory se postupně zvyšoval, ale dokonání obratu ve skóre ne a ne přijít. „Bojovalo se o každý puk. Oba týmy viditelně cítily, že se hraje důležitý zápas. Navíc zachytali dobře i golmani. Braňo nás podržel nesčetněkrát. Pardubice poté navíc měly štěstí při našich dvou nastřelených tyčkách,“ nabízelo 27leté křídlo důvody, proč se diváci nedočkali v třaskavém souboji více branek. 53. minuta však přece jen gólový půst rozčísla, když se síťě rozvlnily na obou stranách ledu. Jako první šla do trháku Olomouc. „Když proměnil Kuba Herman trestné střílení na 2:1, tak už jsem věřil, že to udržíme až do konce. Bohužel se tak ale nestalo,“ litoval promarněné šance na tři body. Dynamo totiž srovnalo prakticky hned vzápětí.

Napínavý a vypjatý souboj tudíž vyplynul do prodloužení, hned na jeho začátku měli tutovku hráči domácího celku. „Chtěl jsem si potáhnout puk, jenomže mě vystihli a ještě jsem při tom ztratil hokejku. Takže jsem se tohle přečíslení snažil alespoň dobruslit, naštěstí ale soupeř break neproměnil. Tohle jsem zazdil,“ kál se Strapáč při vzpomínce na inkriminovaný moment, během něhož mohli Východočeši rozhodnout už v prodloužení.

Po dalších zahozených tutovkách i ze strany Olomoučanů následovaly nájezdy. V nich se dlouho nikdo nemohl prosadit, až na řadu přišel ve třetí sérii právě Petr Strapáč. „Na rozdíl od posledních dvou mých nájezdů jsem měl naprosto jasno, co udělám,“ dal zapomenout na nezdary kupříkladu z prosincového střetnutí v Plzni. „Naštěstí to tam spadlo,“ stručně ohodnotil svůj úspěšný pokus, kterým propálil brankáře Hübla a rozhodl o výhře svého týmu po samostatných nájezdech. „Sice jsme pomýšleli na normální výhru, ale body to jsou určitě zlaté,“ dodal skromně na závěr.