Přidej se k nám. POJĎ HRÁT HOKEJ!

O L O M O U C – Olomoucký hokej se může pyšnit tím, že v minulosti pomohl vstoupit mezi hokejovou smetánku hned několika velkým hráčům. Ať už aktivně hrajícím nebo již vysloužilým hvězdám. Pod rukama trenérů z Olomouce prošla jména jako Jiří Hudler, Petr Vrána nebo David Krejčí. Nyní má Olomouc extraligové zastoupení ve třech nejstarších věkových kategoriích. Přečtěte si názory Slobodana Ruska, trenéra olomouckých žáků, proč by právě vaše dítě mělo začít hrát hokej právě za Moru!

Budeš se bavit

„Bavit se budeš nejen samotnou nejrychlejší kolektivní hrou na světě na zápasech a turnajích, ale také na dalších klubových akcích jako jsou například lyžařský kurz, návštěva kina nebo společné výlety.“

Získáš vztah ke sportu a pohybu

„Tréninky a celkový přístup k dětem koncipujeme tak, aby v nich kromě hokejových dovedností rozvíjely všestranné pohybové dovednosti, zdravý životný styl a vedly je ke správné životosprávě.“

Staneš se součástí týmu

„Hokejisté si pomáhají, podporují se, jinak by jako družstvo neobstáli. Poznáš spoustu nových kamarádů. Naučíš se důslednosti, spolehlivosti a dochvilnosti.“

Hokej ti pomůže i v životě

„Ne každý může hrát v dospělosti hokej profesionálně. Nejdůležitější pro nás je vést děti ke kreativitě, zodpovědnosti, kázni a pracovitosti. To požadujeme za výbornou průpravu do života.“
⇒ Trenér žáků Slobodan Rusko

Kdy začít?

„Ve věku od čtyř do osmi let, jako asi nejlepší možnost se jeví začít ve věku okolo pátého roku. Jako u jiných sportů, ale i zde, záleží na fyzické a psychické vyspělosti dítěte. Děti nemusí umět bruslit, to je naučí naši trenéři.“

Co potřebuješ?

„Na první trénink stačí, když budete mít jakoukoliv helmu, brusle a rukavice, ty mohou být třeba lyžařské.“

Nehrozí zranění?

„Žákovský hokej není profesionální kontaktní sport, nehraje se do těla, ke zranění tak dochází jen velmi zřídka. Děti jsou oblečeny do kvalitní výstroje, která je chrání.“

Kolik mě to bude stát?

„Hokej není tak drahý sport, jak se obecně traduje. Příspěvky jsou v HC Olomouc u nejmladší kategorie 300 Kč měsíčně, což je 2100 Kč za sezónu. První měsíc je zdarma. Velkou část výstroje jsme schopni zapůjčit, případně je možné ji pořídit za velmi rozumnou cenu. Například takzvaně z druhé ruky.“

Pokud vás tento článek zaujal a měli byste zájem, aby vaše dítě začalo s hokejem právě v Olomouci, kontaktuje pana Slobodana Ruska.

Slobodan Rusko, HC Olomouc – mládež, o.s.
e-mail: s.rusko@seznam.cz