Přijďte si zasportovat s Kohouty! Blíží se třetí ročník akce „Jeden běh nestačí“

Redakce
O L O M O U C – Už potřetí se ve Smetanových sadech sejdou první červnovou sobotu běžci nejrůznějších věkových kategorií, a to jednotlivci i skupinky nebo sportovci na vozíku či rodiče s dětmi v kočárku. Společnost pro ranou péči pořádá už třetí ročník sportovního, respektive běžeckého odpoledne, v rámci projektu „Jeden běh nestačí“, tentokrát s mottem: „Je jedno, jak pomalu běžíte, hlavně se nesmíte zastavit“. Zúčastnit se můžete i vy! Olomoučtí hokejisté chybět nebudou.

Jeden běh nestačí je benefiční běh na podporu rodin s dětmi, kterým se narodilo dítě s postižením nebo těžce nemocné. Stejně jako v minulých letech, i tentokrát proběhne běh hned na začátku června, a to 3. června. Registrovat se můžete přímo na stránkách Společnosti pro ranou péči nebo na e-mailu jarmila.jurickova@ranapece.cz, kde uvedete příjmení, jméno, ročník narození, bydliště, město, mobil, délku tratě a případně kontakt na zákonného zástupce.

Startovné pro předem přihlášené závodníky činí 250 Kč, na místě pak 280 Kč. Děti od čtyř do patnácti let včetně zaplatí 80 Kč. V ceně startovného je zahrnut poukaz na párek v rohlíku, nealko nápoj nebo pivo a startovací balíček. Veškerý výtěžek putuje na podporu rodin s dětmi s postižením nebo s dětmi těžce nemocnými.

Pokud chcete právě tyto rodiny podpořit i jinak než startovným a svou účastí, můžete zakoupit dárkový šek a při registraci v den závodu obdržíte krásný certifikát.

Celá akce začíná ve 14 hodin ve Smetanových sadech. První závody odstartují v 15 hodin, kdy na trať vyběhnou rodiče s dětmi na vozíku nebo v kočárku a všichni ostatní na vozíku. Hlavní závod je naplánován na 18:30 a zúčastní se ho i olomoučtí hokejisté ve složení Vilém Burian, Lukáš Spurný, Jiří Ondrušek a Antonín Pechanec.

Trasy jsou rozděleny do několika variant, a to běh na 10 km dle věkových kategorií, kondiční běh na 2,5 km dle věkových kategorií, dětský běh od věkových kategorií a tratí od 50 do 1000 metrů a běh rodičů s dětmi.

Pro vítěze jednotlivých kategorií jsou připravené medaile a diplomy. Chybět nebude losování o ceny, například pobyt v horském penzionu, snídaně v NH hotelu nebo pobyt ve wellness resortu Maximus, jízdu terénním automobilem a předškolní závodníci nepřijdou ani o sladkou odměnu. Získat mohou účastníci i dres Tomáše Ujfalušiho.

Pro všechny návštěvníky bude připraven bohatý program. Celou akci kromě olomouckých hokejistů podpořili i házenkáři Tatranu Litovel. Děti si mohou vyzkoušet lanové aktivity nebo rýžování zlata. Chybět nebude živá hudba, cirkus Levitare, divadelní představení, a také autogramiáda hráčů HC Olomouc a Tatranu Litovel.

Více informací najdete na stránkách Společnosti pro ranou péči.