Přípravnou fázi ukončí Mora slovenským čtyřbojem, jako první dorazí Nitra

Jan Matúš
O L O M O U C – Příprava na extraligovou sezónu se již pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, protože do začátku nového ročníku zbývá pouhých osmnáct dní. Olomoucké hokejisty už navíc čeká poslední čtyři přípravná utkání, ve kterých svěřenci Petra Fialy a Jiřího Dopity vyzvou dva slovenské celky HK Nitru a HK 36 Skalicu. Jako první dorazí na Hanou Nitra, která do plecharény dorazí v úterý a začátek utkání je naplánován na 17 hodin.
⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Hanáci se v předešlém týdnu utkali hned dvakrát s Kometou Brno, která zatím nejlépe otestovala výkonnost olomouckých hokejistů. Brněnští nakonec ovládli oba duely, protože nejdříve vyhráli na ledě Olomouce 3:1 a v následné odvetě před brněnským publikem přidali navíc ještě jednu branku, a tak svého soupeře porazili 4:1.

Kohoutům se tedy ve dvou utkáních podařilo vstřelit pouze dvě branky a naopak jich sedm inkasovali, a dvojutkání s Kometou tak svěřencům Petra Fialy a Jiřího Dopity ukázalo, ve kterých aspektech hry je potřeba se ještě zlepšit a na čem se musí ještě před startem extraligové sezóny pořádně zapracovat.

„Zápasy s Brnem nám ukázaly, kam bychom měli směřovat s naší hrou. Taková utkání jsou potřeba, protože si po nich uvědomíme mnohem více věci, a budeme tak alespoň lépe připraveni na nadcházející extraligovou sezónu,“ shrnul krátce zápasy s Kometou obránce Jiří Ondrušek.

Kometa Brno byla posledním českým celkem, který otestoval výkonnost olomouckých hokejistů, protože ve zbývajících čtyřech utkáních se Hanáci střetnou se dvěma slovenskými extraligovými týmy, a to HK Nitrou a HK 36 Skalicou.

„Teď nás čekají čtyři zápasy se slovenskými týmy a my se v těchto utkáních musíme snažit hrát naší hru a pořádně se v posledních přípravných zápasech musíme dostat do herní pohody, abychom pak mohli dobře vstoupit do nové sezóny,“ pověděl k následujícím utkáním hráč s číslem 23 na zádech.

Zajímavosti zápasu

⇒ Mora se v novodobé historii ještě s Nitrou neutkala

⇒ Kohouty čeká ve dvou týdnech už druhý vicemistr, protože Nitra se v minulém ročníku extraligy prokousala až do finále

⇒ V dresu Nitry působila dlouholetá brankářská ikona Štefan Žigárdy

Po vicemistrovi české extraligy se nyní olomoucký tým střetne s vicemistrem slovenské extraligy, protože Nitra se v minulém ročníku dokázala probojovat až do finálových bojů, kde však nakonec padla proti Košicím v tom nejtěsnějším poměru 4:3. Nitra tak nakonec obhájila svou druhou pozici po základní části, protože po 56 odehraných kolech měli na svém kontě 113 bodů, kdy na první Košice ztráceli dvanáct bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Nitry byl nakonec Jozef Stümpel, který dohromady nasbíral 67 bodů za 16 branek a 51 asistencí. Nejlepším střelcem byl poté Roman Tománek, jenž nastřílel hned osmatřicet branek. Nejproduktivnějším obráncem byl poté Dušan Milo, který dohromady odehrál 72 zápasů v nichž si nakonec připsal pět branek a třicetři asitencí.

⇒ HK Nitra

Asi nejcitelnější ztrátou do další sezóny však bude odchod slovinského brankáře Roberta Kristana, který odešel do extraligových Pardubic. Kristan byl pro tým velkou oporou v brankovišti, jelikož měl za celou sezónu úspěšnost 92,84 % a průměr obdržených branek byl 2,16 gólů na zápas.

„Příprava už se blíží ke svému konci, a tak se už pomalu začínají skládat jednotlivé útočné formace a obranné dvojice. V těchto utkáních se musíme co nejrychleji sehrát. Já osobně bych v těchto posledních utkáních bral těžšího soupeře, jako byla třeba Kometa, protože by nás to mohlo ještě lépe připravit. Nesmíme však Nitru nijak podcenit a doufám, že dojde i na tento zápas hodně diváků, kteří nás poženou a my snad nastřílíme co nejvíce branek,“ dodal na závěr Jiří Ondrušek.

První ze čtyř utkání proti slovenským celkům je naplánováno na úterý 26. srpna a úvodní vhazování bude vhozeno v 17 hodin. Pro fanoušky, kteří nedorazí přímo do plecharény bude samozřejmě nachystán textový on-line přenos. Jednotlivá vstupenka na zápas stojí 50 Kč, pokud máte permanentku, jdete na úterní klání zdarma. Veškeré informace o vstupném na Nitru naleznete zde

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Tuominen, Skrbek, Jaroměřský, Staněk, Škůrek – Švaňhal, Diviš, Buc – Matai, Patera, Laš – Rác, Knotek, Marosz – Pekr, Kucharczyk, Zuzin – Králík. Trenér: Petr Fiala.

HK Nitra: Cibuľa – Novák, Garay, Beck, Klotz, Milo, Guoth, Ordzovenský, Nádašdi – Ručkay, Novák, Kováčik, Slovák, Štefanka, Ručkay, Konig, Bajtek, Piačka, Pupák, Chrenko, Tománek. Trenér: Antonín Stavjaňa.