Produktivní leváska se zase trefila, smál se po gólu Michal Vodný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti v posledním kole před reprezentační pauzou předvedli skvělý výkon a poprvé od návratu do extraligy se mohli radovat z výhry nad silným soupeřem, a to Kometou. Hanáci v polovině zápasu vedli už 3:0, když se trefil uzdravený Rác, Laš a premiérový gól přidal Húževka. utrápení Brňané ale zabrali a náskok domácích snížili. Jenže poté mířil přesně Pekr a o definitivní tečku se postaral Michal Vodný. Ten tak prožil úspěšný týden, když úspěšně složil státnice a po více než dvou měsících si připsal gól.

Prokletí zlomeno! Kohouti poprvé od návratu mezi českou hokejovou elitu slavili vítězství nad brněnskou Kometou, a to hned s tříbrankovým rozdílem. Lepší výsledek si tak před reprezentační přestávkou přát nemohli. „Byl to samozřejmě těžký zápas. Brno se potřebovalo zvednout, takže do nás chodilo jak fyzicky, tak bruslilo, ale je dobré, že jsme se s tím nějak poprali a utekli jim na tři góly. Od té doby už jsme se snažili to utkání nějak pohlídat,“ vracel se k zápasu Michal Vodný.

⇒ Útočník Michal Vodný

Poprvé v sezóně se navíc Hanáci dostali proti brněnskému celku do tříbrankového vedení, a to už v polovině zápasu. Času na srovnání bylo poměrně dost, Kohouti se ale o výsledek nebáli. „Myslím, že o výsledek se bát nejde, protože v tom okamžiku děláte o to větší chyby. I za stavu 3:0 jsme chtěli hrát svou hru, nezatáhnout to a stále bruslit. Nakonec jim tam spadl gól, který Kometu zvedl, ale naštěstí to Peky (Matěj Pekr) podpořil čtvrtým gólem. Myslím, že od té doby jsme to měli pohlídané o něco víc,“ konstatoval.

Jenže ani Kometa nesložila zbraně, a tak se nakonec ve třetí třetině radovala z prvního gólu. Tonova přesná střela pak Brňany nakopla a dvoubrankový náskok se zdál být v ohrožení. „Po tom prvním gólu ještě víc narostli, víc do nás chodili a řekl bych, že i otevřeli hru, ale naštěstí nám tam padla čtvrtá branka, která to podle mě zlomila,“ uvažoval čtyřiadvacetiletý hokejista.

Třígólové vedení ale Kohoutům brzy vrátil Pekr a v poslední minutě potvrdil výhru domácích právě Vodný. „Ebík (Jan Eberle) výborně vybojoval puk, Brno mělo všechny tři útočníky odjeté nahoře, takže už to chtěli otevřít a hrát na dlouhé pasy, Ebimu se už nabízel Řepa (Jiří Řípa), který to ale minul, tak to nahrál na druhou stranu a poprvé za osm let jsem trefil střelu z první. Jsem za to rád a samozřejmě to byla šílená rána,“ smál se.

Michal Vodný čekal na gól už od 22. listopadu, čas od času si tak trochu stěžoval, že už je čekání příliš dlouhé i přes to, že se sám za střelce nepovažuje. „Nestěžoval, to bylo pouze konstatování, že jsem dřevěný. Jsem rád, že už to tam padlo a mohlo by padat i trochu častěji,“ doufal útočník známý především pro svou obětavost.

Olomoucké hokejisty v poslední době trochu trápila koncovka, hned posledních sedm utkání rozhodovalo až prodloužení, samostatné nájezdy nebo jednobrankový rozdíl. Více než tři góly vstřelili Kohouti poprvé od prosincového duelu se Spartou, co se změnilo? „Začalo nám to tam padat? Trefili se v podstatě samí sváteční střelci, takže asi nějaká dobrá konstalace hvězd. Produktivní leváska se třeba zase prosadila,“ vtipkoval.

Hanáky teď čeká zasloužené volno, na řadu totiž přichází další reprezentační akce. Výhra nad soupeřem, proti kterému se Olomouci v předchozích kolech nedařilo, tak může Kohoutům po návratu v dalších utkáních pomoci. „Je dobře, že jsme konečně neremizovali a uhráli to v základní hrací době a uvidíme, jak to bude po repre pauze. Snad nabereme síly a půjdeme do toho znovu,“ řekl rozhodně hráč nosící dres s číslem čtyři.

Olomoucký útočník má za sebou velmi úspěšný týden. Ve čtvrtek totiž složil státnice a dočkal se tak titulu bakaláře. V neděli pak přidal dlouho vyhlížený gól. Co ale bylo víc? „Státnice, určitě. Ze státnic jsem měl stres měsíc v kuse a zápas je stres jen malý,“ usmíval se forvard, který počet nasbíraných bodů zaokrouhlil na deset.