Prohra nás štve, musíme na to zapomenout a jet dál, věděl Robin Staněk

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti byli velmi blízko splnění svého snu. Poslední krok ale ještě v utkání s chomutovskými Piráty udělat nedokázali. I když zápas začali lépe, po prodloužení bral dva body Chomutov. Do útoku se několikrát vydal i obránce Robin Staněk, který po smolném zápase neztrácel optimismus. „Bohužel to nevyšlo, ale stále máme naději. Jsou před námi ještě dva zápasy a my musíme body získat jinde,“ tvrdil rozhodně Staněk.

Chybělo velice málo a mohlo se slavit. Kohouti s Piráty odehráli velmi vyrovnané utkání, jako první vedli, pak ovšem během několika málo minut inkasovali a začínalo se nanovo. Ve třetí třetině vrátil domácím znovu vedení nejmladší člen hanáckého mančaftu, Aleš Jergl. Minutu a jedenáct vteřin před koncem ovšem srovnal na 2:2 nejproduktivnější Pirát základní části a poslal utkání do další pětiminutovky. O tom, že tentokrát budou poraženými Olomoučtí, rozhodl chomutovský gól necelé tři vteřiny před koncem.

„Myslím, že to byla taková přerývaná. Ta atmosféra tady byla skvělá, oba týmy se tím nechaly pohltit a místo to byl hokej nahoru dolů. Bylo to takové proměnlivé utkání se šťastným gólem pro Chomutov, který díky němu ještě vykřesal naději, že zůstane v extralize. Musíme se z toho poučit a vyhrát extraligu v pátek. Nesmíme si z toho dělat těžkou hlavu,“ neztrácel optimismus Robin Staněk.

⇒ Obránce Robin Staněk

Na první gól Kohoutů se tentokrát v plecharéně nemuselo čekat tak dlouho, jak v zápase proti Kladnu. Domácí vedli už během prvních pěti minut utkání díky přesné mušce Vodného, jednobrankový náskok však Hanákům příliš dlouho nevydržel. Ve třinácté minutě ujel hráčům Mory Kaše a srovnal. „Jestli ten gól dáme hned, nebo jestli ho dáme až později, na tom nezáleží. Snažíme se hrát trpělivě a počkat si na góly, až přijdou,“ vysvětloval olomoucký bek.

Téměř v polovině poslední dvacetiminutovky bylo ale na olomoucké střídačce znovu veseleji. O druhý přesný zásah se postaral Jergl. „Dali jsme gól na 2:1, ale do konce zbývalo něco přes deset minut, takže jsme se snažili hrát dobře dozadu. Bohužel to nevyšlo, ale stále máme naději. Jsou před námi ještě dva zápasy a my musíme body získat jinde,“ burcoval hráč s číslem 66 na zádech.

Druhá branka Kohouty nakopla a o další velké šance nebyla nouze, ať už šlo o pokus Švaňhala nebo Ostřížka, ani jeden si však na chomutovského brankáře Růžičku nepřišel. „Mohli jsme to utkání zlomit, bohužel se to nestalo, kdybychom dali gól na 3:1, určitě by to bylo jiné, ale co se dá dělat. My jsme ty góly nedali, Chomutov ano, ale neděláme si z toho nějak těžkou hlavu,“ zachovával klid odchovanec Zlína.

Důležitým okamžikem utkání bylo oslabení, které si Olomoučtí po strkanici před Halászovou brankou zahráli ještě necelých deset minut před koncem. „Chomutov má dobré přesilovky. Hráči si tam měnili prostory, ale co jsem viděl, tak to měli kluci dobře pokryté, vyklekávali střely a Chomutov se dostal tak ke dvěma střelám. Ostatní šly vedle nebo to Hally (Tomáš Halász) fantasticky chytil,“ chválil své spoluhráče.

Chomutovští ale o svou extraligovou příslušnost nehodlali jen tak přijít, zabojovali a Hanáky ještě ke před poslední sirénou zatlačili. Domácí hráči ale bránili svou svatyni vlastním tělem. „My to v baráži museli hrát takhle. Ostatní týmy jsou rozhodně kvalitnější a my to musíme vyrovnávat bojovností, leháním do střel a obětavostí,“ tvrdil pětadvacetiletý člen kohoutí kabiny.

Hosté nakonec ze svého snažení těžili cenné ovoce. Necelé dvě minuty před koncem vrátil Pirátům šanci na bodový zisk Hruška, když srovnal na 2:2. Do konce základní hrací doby už gól nepadl, a tak se utkání přelilo až do prodloužení. „Určitě jsme chtěli vyhrát za tři body, aby to bylo hotové. Když už se prodloužení blížilo ke konci, chtěli jsme si vzít vítězství v nájezdech, ale to nám taky nevyšlo. Já osobně si z toho nic nedělám, pořád jsou tu další dva zápasy a myslím, že ani s kluky v kabině to nic nedělá. Určitě nás prohra štve, ale musíme na to zapomenout a jet dál,“ věděl hokejista, který působí na Hané čtvrtou sezónu.