Reprezentační přestávka končí, Hanáky čekají zápasy o všechno

Karolina Martinková
O L O M O U C – Dlouhá reprezentační pauza se pomalu blíží svému konci a Hanáci před sebou mají klíčová utkání sezóny. Před závěrem základní části letošního extraligového ročníku jim zbývá odehrát čtyři zápasy a všechny je musí zvládnout během jednoho týdne. Dlouhé čekání na nabytý hrací týden jim zpestřila generálka s Jihlavou, se kterou odehráli přípravné utkání.

Kohouti odehráli soutěžní utkání naposledy 8. února proti Pardubicím, které porazili 5:3. Po pár dnech volna, určených na regeneraci, se vrátili zpátky k tréninkům. „Hodně jsme zamakali a snažili jsme se vyladit ty věci, které nám v poslední době moc nešly. Pro nás je teď hlavně důležité přenést si to z tréninků do zápasu se Spartou, který nás čeká jako první,“ řekl útočník David Ostřížek.

Reprezentační přestávka Hanáků trvá celkem sedmnáct dní, což je dlouhá doba, po kterou tým nenastoupí k utkání. I proto se Olomouc domluvila s extraligovou Jihlavou, že odehrají přátelské utkání na olomouckém ledě. „Ten zápas nebyl úplně povedený, bylo vidět, že je to „přátelák“. Ačkoliv jsme chtěli zabrat, odehráli jsme to v takovém zvláštním polotempu. Bylo to první utkání po skoro dvou týdnech, což byl velký nezvyk, ale myslím, že nám to s ohledem na příští týden pomohlo,“ okomentoval souboj s jihlavskou Duklou Ostřížek. Konečné skóre utkání bylo 2:2, jeden ze dvou olomouckých gólů dával právě útočník s číslem 44 na dresu. „Byla škoda, že jsme neproměnili více šancí, protože myslím, že jsme měli více ze hry a byli jsme lepším týmem. Takhle to skončilo jen remízou,“ dodal David Ostřížek.

Ačkoliv se základní část extraligové sezóny blíží svému konci, rozhodně se nedá říct, že mají Hanáci po starostech. Během jednoho týdne musí odehrát rovnou čtyři utkání. „Důležité bude kvalitně potrénovat a ještě lépe regenerovat. Musíme být připravení na to, že to je opravdu velká zátěž. Hrát v jednom týdnu prakticky obden není nic lehkého,“ má jasno vysoký útočník. Kohouti navíc balancují na hraně play-off a play-out a nejspíš až do posledního utkání nebude jasné, do které skupiny budou patřit. „My víme, jak vypadá tabulka, a budeme hrát tak, abychom vyhráli všechna čtyři utkání. Když do toho dáme všechno a všechny zápasy vyhrajeme, nemusíme pak hledět na to, jak hrají ostatní týmy. Máme to ve svých rukách,“ říká rozhodně David Ostřížek.

První zápas po reprezentační přestávce odehrají Olomoučtí hned 26. února proti Spartě, jedná se o dohrávku 48. kola. Další utkání je na programu hned ve středu 28. února proti Mladé Boleslavi. Poslední domácí utkání základní části čeká Kohouty v pátek 2. března proti brněnské Kometě. Náročný týden a celou základní část zakončí v neděli 4. března na ledě Jihlavy.