Rozlosováno! Kohouti znají jízdní řád na příští extraligovou sezónu

Redakce
O L O M O U C – Zraky hokejových fanoušků sice ještě nedávno sledovaly boj o Masarykův pohár a nový ročník extraligy startuje až v září, pátá olomoucká extraligová sezóna v řadě už zná však své základní kontury. Losovací aktiv totiž již přisoudil základní jízdní řád všem 14 mančaftům patřícím mezi českou smetánku, a to včetně nováčka z Karlových Varů. A právě u velkého návratu Energie do Tipsport extraligy budou i kohouti, celý kolotoč základní části totiž zahájí jejích vzájemný zápas na ledě plecharény.

O přesných hracích dnech, časech i celkovém programovém nastavení sice zatím stále není jasno, fanoušci si už přeci jen postupně mohou rámcově značit, kdy do Olomouce přijede jejich nejoblíbenější soupeř.

Jedna věc by však být už minimálně jasná, po roční odmlce se hanáčtí fanoušci mohou těšit na zahájení extraligy v domácích kulisách. Podle prvotního plánu by se měla jubilejní pátá sezóny v extralize v novodobých dějinách klubu odstartovat v pátek 14. září duelem proti Karlovým Varům, úspěšnému účastníkovi extraligové baráže. Hned v neděli 16. září by pak k prvnímu výjezdu měli kohouti vyjet, když je čeká cesta do Třince.

v pátek 21. září se poté olomoučtí diváci mohou dočkat parádního zápasového bonbonku, podle losu totiž dorazí úřadující mistr Kometa Brno. Její vzájemné zápasy s Olomoucí patří tradičně na ledě i v tribunách mezi největší ozdoby celé soutěže. Podobně velká návštěva jako na zmíněném moravském derby se může očekávat i na zápase 7. kola v pátek 5. října, kdy by měla na Hanou přijet pražská Sparta, s největší pravděpodobností i s tahákem v podobě německého kouče Uweho Kruppa. O týden později, 12. října, pak svěřenci koučů Tomajka a Motáka sehrají duel s Plzní, přemožitelem kohoutů z letošního čtvrtfinále Generali play-off a vítězem Prezidentova poháru.

Tradičně hojně navštěvované zápasy mezi Štědrým dnem a Silvestrem pak také slibují zajímavé duely. Na Štěpána se v Olomouci uskuteční druhé moravské derby s Kometou, 28. prosince by pak měli Hanáci odjet na led ambiciózního Hradce Králové a o dva dny později pak znovu doma sehrát další derby s moravským sokem. Posledním protivníkem Olomouce v roce 2018 totiž budou Vítkovice.

Samotná koncovka základní části, v níž se častokrát rozhoduje o splnění sezónních cílů, pak obstará v neděli 3. března duel v Pardubicích, v úterý 5. března pak zavítá do Olomouce na tradiční derby Zlín. Tečkou v rámci 52. kola pak bude v pátek 8. března souboj Olomouce na ledě Chomutova.

Poznámka: Aktuálně ještě není jasné schéma hracích dnů pro příští sezónu, které se bude odvíjet po dohodě vlastníků televizních práv s kluby a vedením soutěže. Zmíněné zápasové termíny jsou tak uvedeny dle losu Českého svazu ledního hokeje a mohou se ještě v průběhu nadcházejících měsíců jakkoliv měnit.

Kompletní rozpis zápasů s aktuálně platnými termíny naleznete zde.