S Ústím už se hraje extraligový hokej, tvrdí útočník Lukáš Kucsera

Luděk Stránský
O L O M O U C – Do druhého semifinálového klání proti Ústeckým Lvům naskočil po zranění, přesto se už v úvodu utkání radoval ze vstřelené branky. Olomoucký útočník Lukáš Kucsera svou dorážkou otevřel gólový účet zápasu, a nastartoval tak hanáckou mašinu k dalšímu vítězství. Kohouti tak vedou v semifinálové sérii už 2:0. „Vyhráli jsme dva zápasy doma, to je stoprocentní úspěšnost. Je to skvělé,“ řekl po konci duelu Kucsera.

Oproti prvnímu klání v sérii byli Ústečtí Lvi důraznější, aktivnější a sálala z nich touha ovládnout druhý zápas na Hané. Domácí však svou tvrz uhájili i napodruhé po výsledku 5:1, přičemž tentokrát nepustili svého soupeře do vedení.

„Měli jsme dobrý začátek v první třetině, dali jsme dva góly skoro za sebou. Potom jsme měli trochu chaos u nás v pásmu. Od druhé třetiny se hra docela vyrovnala a Ústí to trochu zdramatizovalo gólem. Ale my jsme si to pohlídali a přidali jsme další branky,“ hodnotil druhý semifinálový duel útočník Lukáš Kucsera.

Ve druhém útkou Mory vystřídal právě Kucsera svého parťáka z Vítkovic Koloucha a už v deváté minutě mohl oslavit svou druhou branku ve vyřazovacích bojích. „U prvního gólu byl také chaos. Voďas (Michal Vodný) to dal zpoza brány Romanovi Rácovi, který snad dvakrát vystřelil. A jak to chtěl jejich obránce vyhodit, tak mi to přistálo na holi a já jsem to jen dorazil do prázdné brány,“ popsal úvodní gól střetnutí Kucsera.

Po vstřeleném gólu se však Mora dostala do útlumu a do hry se více dostával Slovan. Jistou roli v tom sehrály i dvě početní výhody Ústeckých, které je dostaly do tempa. „Je to možné, přesilovky je zvedly, a tím pádem vznikl chaos u nás v pásmu,“ zamýšlel se jednadvacetiletý forvard.

Do prostřední části hry vlétli Ústečtí s větším důrazem a vytvářeli si tlak v olomouckém pásmu, domácí však podržel gólman Kašík. Až v poslední minutě druhé třetiny Severočeši dokázali snížit na jednobrankový rozdíl.

⇒ Lukáš Kucsera zaznamenal ve druhém utkání proti Ústeckým Lvům gól a asistenci

„Trenéři nám poté v šatně říkali, že na ten gól máme zapomenout. Protože kdybychom si před zápasem řekli, že po dvou třetinách budeme vést 2:1, tak bychom to brali všemi deseti. Říkali, že nás to nesmí sundat dolů a my jsme to vzali. Takže když vedeme 2:1, tak si to musíme pohlídat,“ líčil dění v kabině před třetí třetinou Kucsera.

Kohouti si však v závěrečném dějství počínali zodpovědně, hráli ze zabezpečené obrany, a navíc se ještě třikrát úspěšně trefili do sítě Ústeckých Lvů. V semifinálové sérii tak Mora vede po dvou domácích zápasech 2:0 a nyní ji čekají dva duely na severu Čech.

„Vyhráli jsme dva zápasy doma, to je stoprocentní úspěšnost. Je to skvělé. Ale ne že bychom s tím počítali. Věděli jsme, že to bude těžké. Teď jedeme k nim na dva zápasy, tam to bude ještě těžší před cizími fanoušky. Určitě by bylo nejlepší, kdybychom tam zvládli obě utkání a posunuli se už do baráže,“ přeje si odchovanec Vítkovic.

Olomoucký forvard se také pokusil srovnat herní projev Ústí s pojetím Hradce Králové, se kterým se Hanáci potkali ve čtvrtfinále. „Já jsem proti Hradci toho moc nenahrál, zahrál jsem si jen první zápas, potom jsem se zranil. Ale jestli mám hodnotit jeden zápas z té minulé série a jeden z této, tak myslím, že Hradec hrál více do těla než Ústí. Teď se hraje už takový extraligový hokej.“

A jak se Kucserovi hrálo po šestizápasové pauze zapříčiněné zraněním? „Ze začátku to nebylo úplně ono, ale postupem času v zápase to bylo lepší a lepší a ke konci už jsem se cítil docela dobře.“

Mora může mít lehkou výhodu, že proti Hradci sehrála více duelů, je rozehranější a také se dokázala přizpůsobit agresivnějšímu pojetí Východočechů. A důraznou hru ze čtvrtifinále si Kohouti přenesli i do bojů proti Ústí. „Dá se říct, že nás Hradec připravil a teď jsme silnější,“ potvrzuje Kucsera.