S kým mohou Kohouti počítat i v sezóně 2016/2017?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Uplynulá sezóna bylo pro olomoucké hokejisty velmi úspěšná. Hanáci se dostali přímo do čtvrtfinále a několikrát zaskočili i favorizované týmy. A protože se tým, kterému se daří, nemění, vedení klubu mělo jasno. Zachována by měla zůstat co nejvěrnější podoba letošního složení kádru. Na řadě tak byl dlouhý maraton jednání s několika hráči, kterým končily kontrakty. Jednání ještě pokračují, my vám už nyní ale můžeme prozradit, na koho z Kohoutů se můžete těšit i v příští sezóně.

Jak už jsme informovali v průběhu sezóny, na Hané se rozhodl setrvat brankář Branislav Konrád, kterého vedení klubu před začátkem minulého ročníku přivedlo ze Slovenska a jehož příchod se ukázal jako trefa do černého. Dres s kohoutem bude nadále oblékat i nejmladší z trojice brankářů, a to Jakub Urbisch. Odchovanec Slezanu Opava plnil v minulém roce roli jedničky olomoucké juniorky, pravidelně trénoval s A týmem a několikrát kryl záda svým zkušenějším kolegům z A týmu.

Hanáci se v minulé sezóně mohli pyšnit nejlepší obranou celé extraligy. V defenzivních řadách nebude chybět kapitán Martin Vyrůbalík, který nepřijde ani o svého parťáka Pavla Skrbka. Zkušení obránci budou moci předávat zkušenosti i benjamínkovi olomoucké obrany, Kohoutem totiž zůstává také talentovaný Alex Rašner. Člen reprezentačních výběrů se v áčku bude dál potkávat i se svým spoluhráčem z bronzové juniorky, Davidem Škůrkem. Hanáci nepřijdou ani o trojici stálic. Robin Staněk i Tomáš Houdek dál mohou soupeřům dokazovat, že Olomouc nechce být otloukánkem, puk v dostatečné vzdálenosti od branky pak bude držet i Jiří Ondrušek. Další rok v hanácké metropoli má před sebou také Jan Jaroměřský.

Jakub Herman není na Hané neznámou tváří. Čtyřiadvacetiletý forvard odehrál svou první sezónu mezi dospělými právě v Olomouci a mezi Kohouty zůstal dalších pět let. Červenobílý dres bude oblékat i v dalším ročníku. Na návrat hráče s číslem 89 se letos čekalo poměrně dlouho, Romana Ráce totiž trápily vleklé zdravotní problémy, slovenský útočník se ale vrátil ve velmi dobré formě, kterou bude moci potvrdit v následujícím ročníku.

Dlouhodobě odváděli skvělou práci Marek Laš a Jan Knotek. Forvardi elitní formace se tak budou prohánět po ledě olomouckého zimáku dál. Ve své premiérové sezóně v extralize přesvědčil vedení klubu svými výkony i Tomáš Mikúš. Útočník nosící dres s netradiční třináctkou tak své angažmá prodlouží. Spokojený se svým novým klubem byl František Skladaný, a protože sympatie byly oboustranné, protáhne se působení na Hané i na příští sezónu.

Kohoutem zůstává i další předsezónní posila, a to Miroslav Holec, který ve druhé polovině sezóny nahradil v první lajně zraněného Marka Laše a se svou novou rolí si poradil velmi dobře. Útočník Jakub Matai sice strávil většinu sezóny na marodce nebo vypomáhal prvoligovému Přerovu, v sezóně 2016/2017 ale číslo 59 mezi Kohouty chybět nebude. Dres s jednadvacítkou pak bude i nadále patřit stálici olomouckého útoku, třicetiletému Jiřímu Řípovi.

Výčet olomouckých hráčů však ani z daleka není konečný, přestupní termíny se nezadržitelně blíží, a tak s dalšími členy kohoutí kabiny probíhají intenzivní jednání. O novinkách vás budeme průběžně informovat.