S průběhem přípravy i přístupem kluků jsme spokojení, tvrdí trenér juniorů Richard Brančík

Zuzana Spurná, Alena Zapletalová
O L O M O U C – Zatímco mladší a starší dorostenci ukončili suchou přípravu 28. června, juniorům se tréninky ještě o dva dny protáhly. Nejstarší mládežnický tým ještě v úterý absolvoval dvoufázový trénink, přípravu pak zakončil ve čtvrtek brzy ráno v posilovně. Juniorů se na trénincích scházelo opravdu hodně a s hojnou účastí byli spokojení i trenéři. „Často nás trénovalo i přes třicet, základ ale chceme udržet co nejširší,“ prozradil Richard Brančík.

Trenére, jaký je váš celkový dojem ze suché přípravy?
S Petrem (Fialou) jsme spokojení. Už od začátku se nám dařilo naplňovat plán, který jsme měli, a nemuselo docházet k žádným improvizacím. Počasí nám přálo a přístup kluků byl také dobrý. Kromě pár maturantů a nějakých nemocí, byla účast plná. Vyhýbala se nám těžší zranění a ta menší, která kluci měli, rychle vyléčili. V globále jsme s průběhem přípravy i přístupem kluků spokojení.

Změnilo se od minulého roku něco?
Pár drobností ano, aplikovali jsme několik novinek, ale celkově to bylo velice dobré.

Juniorů trénovalo poměrně hodně, na konci minulé sezóny ale dost hráčů kvůli zranění chybělo a tým se musel doplňovat mladším dorostem, máte už představu, kolik juniorů by letos mělo zůstat?
Teď nás trénovalo až přes třicet. Na začátku si pár kluků vzalo volno kvůli maturitám, lékařům nebo škole, ale vesměs nás vždycky bylo kolem dvaceti hráčů. Když nás bylo plno, bylo to až dvacet osm hráčů, někdy přes třicet. Pro nás je samozřejmě dobře, že máme velký výběr a chceme udržet základ co nejširší. Pokud budou ve starším dorostu šikovní hráči, reprezentanti, kteří by měli za juniorku nastupovat, pak by bylo dobré je vytahovat, ale určitě budeme chtít mít svůj základ takový, abychom je nemuseli brát ze staršího dorostu za každou cenu.

K týmu se připojilo pět nováčků, jak jste s nimi zatím spokojení?
Nemůžeme říct, že by někdo neměl snahu nebo tréninky vyloženě lajdal. Zatím je to ale jen suchá příprava a uvidíme na ledě. Někdo je na tom fyzicky líp, někdo hůř, někdo líp skáče, jiný běhá. Myslím, že k tomu všichni přistoupili dobře.

Jaké jsou cíle pro přípravu na ledě?
Hlavně vybrat co nejlepší tým. Kluků je tu dost a možná ještě někteří přijdou, takže hlavním cílem je vybrat kvalitní a konkurenceschopný tým, aby se neopakovala loňská sezóna.

Čeká vás deset přípravných zápasů, je to dostačující počet?
Potřebujeme hlavně na začátku odehrát dost zápasů, abychom si udělali obrázek o týmu, měli čas to nějak poskládat a nějak se to před koncem přípravy ustálilo. Uvidíme, jestli se nám podaří domluvit něco na konci, kdy je sedmi až devítidenní herní pauza před prvním mistrovským zápasem.

Mezi soupeři pro přípravu je i Zvolen, který tu proti juniorce už hodně dlouho nehrál, je nějaký důvod, proč byl zařazen právě tento tým?
Je to jen příprava, takže je to jedno. Potřebujeme vidět, jak k zápasům kdo přistoupí a kdo je co schopný hrát v určité zátěži, protože příprava bude na začátku určitě hodně těžká.

Máte před sebou víc než tři týdny volna, jak je budete trávit?
Samozřejmě si chceme odpočinout a trochu vypnout, ale tři týdny utečou jako voda. S Petrem (Fialou) se budeme připravovat už trošku dřív, aby byly nachystané tréninky na ledě, i když částečně jsou už teď. Budeme chtít ale dobít baterky, protože konec července i srpen budou velice náročné.