SDO: Hodně nás podržel gólman, chválil svého spoluhráče David Brančík

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Mora ve čtvrtečním duelu proti Zlínu dlouho držela těsný náskok, v předposlední minutě jí pak jistotu výhry zařídil David Brančík, který svým zakončením trochu zaskočil hostujícího brankáře. „Gólman měl zakrytý výhled, takže neviděl, že jsem pálil z první,“ komentoval autor třetí olomoucké trefy svůj gól.

Klání mezi Olomoucí a Zlínem bylo poměrně vyrovnané, i když Ševci měli o několik vyloženějších šancí více než Mora. Nebylo jim to ale nic platné, protože Hanáci dokázali vsítit o dvě branky více než oni. „Bylo to důležité utkání. Hodně nás podržel gólman, protože to, co chytil, bylo opravdu neuvěřitelné. Díky výhře se nám podařilo Zlín dohnat,“ hodnotil spokojeně duel David Brančík.

⇒ David Brančík

Kohouti v polovině zápasu vedli už o dvě branky, jenže záhy se soupeři podařilo snížit. Mora se tak musela mít znovu hodně na pozoru. „Trochu nás inkasovaný gól srazil, ale myslím, že jsme se poté nahecovali, a dotáhli tak utkání do vítězného konce.“

Zvláště třetí dějství bylo pro Hanáky docela kritické, když se Zlín neustále tlačil před Kochtu ve snaze vyrovnat. Defenziva v čele s dobře chytajícím gólmanem však často dokázala vyřešit kritické situace. „Snažili jsme se, bojovali, hráli do těla. I štěstí bylo na naší straně,“ přiznal sedmnáctiletý bek.

V závěru utkání Olomouc uklidnil právě Brančík, který bez přípravy pálil do černého. „Dostal jsem krásnou nahrávku, zavřel jsem oči, z první do ní bouchl, a kotouč zapadl do brány.“ Znamená to tedy, že doopravdy střílel mladý obránce naslepo? „Samozřejmě jsem trochu mířil, ale měl jsem i štěstí, protože gólman měl zakrytý výhled, takže neviděl, že jsem pálil z první,“ vysvětlila s úsměvem jedenáctka staršího dorostu.

Hanáci tak přímý postup do play-off mají ve svých rukách, jistotu jim však zaručí jen vítězství v posledních dvou duelech. „Čekají nás ještě dva důležité zápasy, které musíme vyhrát, abychom se dostali do play-off. Musíme tedy makat jako v utkáních z úvodu sezóny,“ uvědomuje si Brančík.