Šancí bylo dost, měli jsme dát víc než tři góly, věděl Roman Vlach

Martin Vavruša, David Jahoda
O L O M O U C – V rámci sedmého kola Tipsport extraligy přivítali Kohouti na svém ledě další tým, který se snaží odrazit se ode dna, tentokrát zlínské Berany. Těm se hned v prvních minutách podařilo dostat se do vedení, ale Kohouti odpověděli dvěma rychlými brankami. V poslední třetině Zlín utkání otočil, a i když Olomouc ještě vyrovnala, Berani nakonec vyhráli v prodloužení. „Ten gól v prodloužení beru na sebe. Tonda mě prohodil, já jsem ho měl trefit,“ přiznal po zápase Roman Vlach.

Vstup do utkání se Zlínem se Hanákům příliš nepovedl, v prvních minutách soupeři poskytli několik šancí a z jedné takové inkasovali gól. Potom se jim sice podařilo utkání otočit, ale na začátku třetí třetiny udeřili dvakrát v krátkém čase také Ševci. „Opakovaně si říkáme, že se to nesmí stávat, ale bohužel se to stalo. Zas na druhou stranu jsme se z toho oklepali, a to nás zvedlo. Navíc jsme ubránili oslabení tři na pět, což taky pomohlo naší psychice, takže já si myslím, že jsme si zasloužili víc jak jen jeden bod,“ mrzelo po utkání Romana Vlacha.

⇒ Útočník Roman Vlach

Zápas nabídl hned sedm gólů a spoustu šancí na obou stranách. Právě v jejich neproměňování viděl Vlach největší problém. „Šancí jsme měli docela dost, určitě jsme měli dát víc jak tři góly. V poslední třetině bylo pět, šest šancí, které jsme mohli dát. V prodloužení tři na tři, tam to beru na sebe. Tonda (Antonín Honejsek) mě prohodil, já jsem ho měl asi trefit. Stíhal jsem jednoho hráče, pak jsem se rychle zorientoval na střed, kde byl druhý, právě Tonda, a už jsem to nestihl, nebo jsem ho blbě přebral, takže to beru asi na sebe ten gól,“ připustil hráč s osmnáctkou na zádech.

Druhou olomouckou formaci bylo na ledě opět hodně vidět, což korunoval jednou brankou Vilém Burian. „Asi jsme hráli dobře, ale mně vždycky říkali dobré se nikde neukáže, ukazují se góly. Takže to, že jsme hráli dobře je jedna věc, to jsem rád, ale to se musí nějakým způsobem ukázat i v těch gólech. Měli jsme jich dát více,“ řekl osmadvacetiletý útočník.

Zápas měli Kohouti až do třetí třetiny dobře rozehraný, po porážce proto převládaly pocity zklamání a vzteku. „Věřil jsem, že Zlín porazíme i v základní hrací době. Myslím si, že objektivně řečeno jsme byli lepším týmem, ale na to se nehraje, bohužel. Jsme naštvaní, já teda nejvíc sám na sebe, ale nedá se nic dělat. To je sport,“ věděl zlínský rodák.

Z víkendu, v němž se střetli s dvěma soupeři, kteří se nacházeli v tabulce níže, si tak Olomouc odnesla pouze jediný bod. „Hlavně se Zlínem jsme si říkali, že to musí být minimálně vítězství, protože s nimi se pereme. U Hradce podle mě bylo otázkou času, kdy se zvednou. Ten tým, jaký mají, je dobrý. My jsme věděli, že s nimi to bude těžké utkání, ale na druhou stranu jsme ho neodehráli špatně. Zkrátka nám chybí trochu víc v té koncovce, a když zabereme, bude to lepší a lepší. Tam je v současnosti kámen úrazu,“ hodnotil víkendová utkání Roman Vlach.