Šest zápasů, pět výher. Juniorka a mladší dorost se zvedli

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Během minulého týdne odehrály mládežnické týmy Olomouce šest zápasů. Vše odstartovalo derby mladších dorostenců s nováčkem ze Šumperka a Kohouti se radovali z výhry. Na tu navázali v závěru týdne i nedělním vítězstvím a poprvé v letošní sezóně si připsali tři body dvakrát v řadě. Juniorka nestačila na Vítkovice, ve druhém utkání ale díky bojovnému výkonu porazila druhou Kometu. Starší dorost si připsal další dvě výhry. Svěřenci trenéra Dopity tak prodloužili šňůru úspěchů už na čtyři kola.

JUNIORKA

9. kolo – 1. října – HC Olomouc x HC Vítkovice Steel: 1:3
Ve čtvrtek večer vyzvali olomoučtí junioři na vlastním ledě už v odvetě Vítkovice. V prvním vzájemném utkání to byli Kohouti, kteří se radovali z výhry 5:0. Při druhém setkání to však byli hokejisté v modrých dresech, kteří měli více ze hry. Už v prvních šesti minutách si Hanáci vybrali pořádnou smůlu, když inkasovali ze dvou samostatných úniků. I když se domácím povedlo na začátku druhé dvacetiminutovky snížit, srovnat se snažili marně. Naopak Vítkovice pojistily svou výhrou třetím gólem.

10. kolo – 3. října – HC Olomouc x HC Kometa Brno: 3:2sn
O dva dny později hostili Kohouti favorizovanou Kometu. Zatímco Olomouckým patřilo čtrnácté místo v tabulce, Kometa se mohla pyšnit místem druhým. Svou roli favorita potvrdili Brněnští už v úvodní periodě, když se trefili dvakrát. Hanáci ale nic nevzdali a do druhé třetiny jako by nastoupil úplně jiný tým. Utkání ovlivnil vysoký počet vyloučení, Kohouti přesto zvládli všechna oslabení a během třetí třetiny srovnali krok. Protože ale prodloužení o vítězi nerozhodlo, následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se trefili domácí dvakrát z téměř nulového úhlu.

Umístění v tabulce: 11 bodů a 13. místo (sedmibodová ztráta na první Liberec)

Útočník Kryštof Fejko (první gól za Olomouc, srovnání na 2:2) hodnotí utkání: Myslím, že tyhle dva zápasy už byly o dost lepší než to, co jsme předvedli minulý týden. V obou jsme ale stejně zaspali první třetinu, a proti Vítkovicím už jsme to neotočili. Je hezké, že jsem dal konečné gól, už bylo taky na čase, hlavně Michal Šoustal si ze mě pořád dělal srandu, jestli dám někdy gól.

STARŠÍ DOROST

9. kolo – 2. října – HC Olomouc x HC RT Torax Poruba: 6:2
Druhý z mládežnických týmů, a to starší dorost, se v pátek také představil doma, když přivítal celek z Ostravy. I zápas s Porubou byl již odvetou, když na ledě ostravských hokejistů vyhráli Hanáci jasně 7:0. Ve druhém utkání byl ale Torax Olomouckým dlouho vyrovnaným soupeřem, nebylo proto divu, že na začátku prostřední periody svítil na světelných tabulích stav 3:2. Poté už se ale trefovali mezi tři tyče jen hokejisté Mory, a tak se po šedesáti minutách mohli radovat už ze třetí výhry v řadě.

10. kolo – 3. října – VHK Vsetín x HC Olomouc: 0:4
O den později vyrazili starší dorostenci na slavný vsetínský stadion Lapač. Už ve 12. minutě první třetiny vedli Kohouti 3:0, když všechny tři góly nastříleli během dvou minut a patnácti vteřin. Na další branku se ale čekali až do poslední minuty druhé části. Pak se ale znovu prosadili Hanáci. Po šedesáti minutách se tak mohli Olomoučtí radovat z výhry, protažení vítězné série a Adam Schejbal navíc z prvního letošního čistého konta.

Umístění v tabulce ve skupině Východ: 23 bodů a třetí místo (čtyřbodová ztráta na vedoucí Třinec)

Brankář Adam Schejbal hodnotí utkání: Myslím, že dva poslední zápasy nebyly nic moc, protože jsme trošku podcenili soupeře. Nakonec jsme se ale semkli jako tým a dokázali jsme ukázat, že patříme nahoru do tabulky. První nula v sezóně je krásná, ale musím zůstat nohama na zemi, protože nás čeká ještě hodně důležitých zápasů.

MLADŠÍ DOROST

7. kolo – 28. září – HC Olomouc x Salith Šumperk: 5:2
Mladší dorostenci se v probíhající sezóně dlouho trápili a marně hledali lepší formu. Ve vloženém, svátečním, kole však v derby vyzvali šumperské Draky. Kohouti se v utkání ujali vedení, hosté ale dokázali odpovědět. To samé se opakovalo ještě jednou, pak ale Olomoučtí převzali kontrolu nad vlastním zápasem a čtyřmi dalšími góly rozhodli o tom, že se po čtyřzápasové smolné šňůře budou znovu radovat z výhry.

8. kolo – 4. října – HC Olomouc x HCM Warrior Brno: 8:3
Téměř o týden později změřili mladší dorostenci znovu síly s týmem z druhé poloviny extraligové tabulky. Do Olomouce dorazil brněnský Warrior. První třetina skončila sice 1:1, pak se ale s góly roztrhl pytel. Kohouti se během prostřední části trefili čtyřikrát, z toho jednou v rozmezí jediné minuty. Hosté sice na druhou branku Olomouckých ještě rychle reagovali, pak ale dotahovali těžko. Třetí třetina znovu přála Kohoutům, když za záda hostujícího brankáře mířil puk třikrát během pěti minut. Ještě v šedesáté minutě však kotouč z brány lovil i domácí strážce svatyně. Na vysoké výhře domácích to ale již nic nezměnilo.

Umístění v tabulce skupiny Východ: 11 bodů a šesté místo (desetibodová ztráta na první Vítkovice)

Obránce Tomáš Dajčar (v utkání s Warriorem 2+1) hodnotí utkání: Před zápasem se Šumperkem jsme věděli, jak je pro nás toto utkání důležité. Bodů moc nemáme, a jestli se chceme v tabulce dostat výše, musíme takovéhle soupeře porážet. Utkání bylo ze začátku vyrovnané, na obou stranách moc šancí nebylo. Poté jsme se dvakrát dostali do vedení, ale Šumperk dokázal vždy srovnat. Naštěstí jsme pak vstřelili ještě tři góly a utkání dotáhli do vítězného konce. Utkání s Warriorem bylo už z naší strany lepší. Myslím, že jsme už v první třetině měli trochu navrch, přesto skončila nerozhodně 1:1. Další dvě třetiny byly z naší strany ještě lepší, a to vedlo k tomu, že nám tam poté napadalo spoustu branek. Poté jsme už zápas kontrolovali. Myslím si, že nás tyto dvě výhry mohou povzbudit i do dalších zápasů a mohli bychom uhrát nějaké dobré výsledky i se silnějšími soupeři.