Šesťáci ovládli Memoriál Romana Weisse. Mají zlato!

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už podruhé proběhl na olomouckém zimním stadionu během jednoho ze srpnových víkendů Memoriál Romana Weisse. Během dvou dnů se spolu utkalo sedm týmů, pět českých a dva zástupci Slovenska. Na led stařičkého stadionu tak dorazily celky Znojma, Tábora, Letňan, Orge Juniors, Pardubic a Popradu. Turnaj ovládli domácí, kteří si na konci memoriálu mohli pověsit na krk zlatou medaili.

Zápasy mezi jednotlivými týmy šesťáků byly vždy zkrácené na padesát minut. Utkání byla navíc rozdělena na dvě poloviny. Memoriál odstartoval duelem domácí Olomouce s Ogre Juniors. Kohouti se po padesáti minutách radovali z výhry 3:1. Těsné vítězství 2:1 pak Hanáci slavili jak nad Znojmem, tak Pardubicemi. Naopak zápas s Táborem a Popradem se změnil v gólovou přestřelku. Proti Táboru slavili Olomoučtí výhru 8:5, nad Popradem pak zvítězili čtyřbrankovým rozdílem 6:2. Domácí nezaváhali ani v utkání s Letňany, které porazili jasně 4:1.

Smolařem turnaje se stal výběr Znojma. Zápas s Táborem jasně ovládli hokejisté v roli hostů, Znojemští se tak museli smířit s vysokou porážkou 0:6. Orli pak ale potrápili Letňany, kterým vstřelili dva góly, sami ale dvakrát inkasovali. Olomouci pak podlehli těsně 1:2. Bez vstřelené branky však zůstali v duelech s Pardubicemi (0:7), Ogre Juniors (0:4) a Popradem (0:3). Na konci turnaje tak v kolonce bodů u Znojma zůstala nula.

Kromě zápasů s Olomoucí a Znojmem se se Tábor musel smířit s prohrou i v duelech s Letňany (1:4) a Pardubicemi (1:2). Reputaci si ale napravil zápasem s Ogre Juniors (6:1) a Popradem (7:1). Dvanáct bodů ale nakonec stačilo jen na čtvrté místo.

Letňany sice podlehly Olomouci 1:4 a remizovaly se Znojmem 2:2, utkání s Táborem a Ogre Juniors ale vyhrály 4:1, v zápasech s Pardubicemi a Popradem ale neinkasovaly a radovaly se z výhry 3:0 a 9:0. Pardubice se kromě Kohoutů, Znojma, Tábora a Letňan postavily i Ogre Juniors a Popradu. Zatímco Ogre Juniors porazily těsně 2:1, nad Popradem ale slavily výhru s rozdílem tří gólů (4:1). Ogre Juniors skončili pátí, Poprad se musel smířit s šestým místem.

Konečné pořadí na turnaji:

1. HC Olomouc 15 bodů
2. HC Letci Letňany 14 bodů