Sezóna měla takový turbulentní průběh, hodnotil generální manažer Erik Fürst

Daniel Trombik
O L O M O U C – Za dlouhou na napínavou sezónou udělali olomoučtí hokejisté tečku v nedělním barážovém duelu s Chomutovem. V utkání o nic nešlo a diváci se bavili pohledným kombinačním hokejem. Vítězný zápas ozdobila velká návštěva a perfektní atmosféra, která vyvrcholila v oslavu přímo na ledě. Nechybělo vítězné kolečko, poděkování fanouškům ani tolik typický kohout. „Máme jedny z nejlepší fanoušků v republice,“ děkoval za celoroční podporu generální manažer Erik Fürst.

Sezóna byla pro Hanáky již potřetí za sebou opravdu dlouhá. Do třetice si vyzkoušeli, jaké to je účastnit se barážové loterie, nicméně letos vším prošli z pozice extraligového mančaftu. A dost možná zkušenosti z naší nejvyšší hokejové soutěže zužitkovali i proti prvoligovým soupeřům a v baráži vyšli celkově ze všech nejlépe.

⇒ Generální manažer Erik Fürst

„Sezóna měla takový turbulentní průběh, nicméně vytyčený cíl jsme naplnili, byť jsme z toho v průběhu radost neměli. Mužstvo se o Vánocích nacházelo úplně někde jinde než po základní části, ale nakonec se nám to podařilo zachránit, což je z mého pohledu velice důležité,“ hodnotil uplynulý ročník Erik Fürst.

Sezónu přitom Hanáci nastartovali úžasně. Plecharéna do svých ochozů vábila masy fanoušků, kteří viděli pohledný a účinný hokej. Avšak druhá polovina byla pravým opakem té první. Hlavní příčiny propadu výkonnosti vidí generální manažer ve zraněních: „Nakupila se tam spousta zranění a vypadli klíčoví hráči. Sotva se jeden vrátil, tak druhý odešel na marodku, to byl z mého pohledu celý problém.“

„V momentě kdy uděláte takovou šnůru proher, tak se to těžko startuje zpátky, nicméně kluci se semkli a já jim musím říct mockrát díky za to, jak se k tomu postavili, a opravdu druhá půlka baráže byla taková, jaká měla být. Hodně jich dohrávalo se zraněními, což se neventilovalo ven, a za to těm klukům patří poděkování.“

Plány na příští sezónu? Je ještě hrozně brzy!

Dělat určité prognózy na příští rok určitě není na pořadu dne, nicméně otázka na pana Fürstra ohledně hrubých obrysů padnout musela: „Budeme dělat všechno pro to, abychom příští ročník odehráli důstojnou extraligovou sezónu. Máme se z čeho poučit.“

Hodně se toho v poslední době spekulovalo o odchodu slovenského útočníka Martina Cibáka, který podle neoficiálních informací podepsal smlouvu ve Zlíně. „Cibák je u nás ještě dva týdny pod smlouvou a na přímou otázku řekl, že nic podepsaného nemá. Samozřejmě nevím, jestli má nebo ne, ale tohle je těžko, je to každého věc. Na to není žádná páka někoho lámat, jestli u nás hrát bude či nikoli,“ uvádí vše na pravou míru generální manažer.

Podle jeho vyjádření by měla pohromadě zůstat kostra hráčů, změny však nevylučuje. Nicméně dodává, že na přemýšlení nad takovýmito věcmi je ještě dostatek času: „Je to hrozně brzo. Jde o to, že si musí sednout celý realizační tým a začne se od nuly. Řekneme si, co můžeme a co ne a jakým způsobem do toho půjdeme. Je strašně brzo na to, abychom věděli, kolik hráčů zůstane nebo kolik se vymění.“

K finanční situaci v klubu se Erik Fürst vyjádřil jednoznačně: „Ani na minutu jsem nepřemýšlel nad tím, že by tady extraliga nebyla. Finanční stránka se u nás vždycky tvořila za pochodu, ale jsem přesvědčený o tom, že ti, kteří peníze do hokeje dali, byli spokojení, takže jsme rozhodně ostudu nedělali.“

Fanoušci jsou úžasní

Nakonec byla potěšená i široká fanouškovská veřejnost, která se přišla se svými milovanými Kohouty rozloučit na poslední zápas. Přesto pro někoho může být překvapením, že po takových infarktových výsledcích fanoušci za týmem stále stojí. „Ano, je to obrovské překvapení – díky jim! Atmosféra i kulisa byla prostě fantastická, myslím si, že si to fanoušci v hledišti užívali a je to jenom dobře. Máme jedny z nejlepší fanoušků v republice. Vím, že to říká každý klub, ale opravdu tihle fanoušci jsou úžasní a stáli za námi, i když se týmu nedařilo, což bylo hrozně důležité. Nestávalo se to, že v momentě, kdy se nedaří, začali pískat a srážet nás ještě více dolů, tak jak to je zvykem v jiných týmech. Opravdu byli dobří, že na ně nepískali, ale nechali je hrát a kluci jim to ostatně vrátili,“ vychvaloval příznivce Hanáků Fürst.

Po závěrečném hvizdu a oslavách na ledu čeká hráče oslava i mimo hokejový stadion. Na otázku, zdali se jedná o nějakou řízenou oslavu, odpověděl generální manažer s úsměvem: „Kluci jdou na večeři, není to nic řízeného, prostě zasloužená večeře.“