Síly nedošly, ale nezvládli jsme to hlavou, věděl Marek Laš

Martin Vavruša
O L O M O U C – Utkání se Spartou se pro Kohouty dlouho vyvíjelo slibně, v první třetině je šikovnou tečí poslal do vedení Knotek a v té druhé přispěl přesnou střelou také Marek Laš. V závěrečné dvacetiminutovce ale inkasovali dvakrát v rychlém sledu a v prodloužení Sparta dokonala obrat. „Byla škoda, že jsme ve druhé třetině nevyužili šance a nepřidali gól v přesilovce,“ mrzelo po zápase Marka Laše.

Od prvních minut utkání se zdálo, že Olomouc má našlápnuto ke skalpu dalšího favorita, v útočném pásmu si tvořila řadu šancí, zatímco v tom obranném sbírala zblokované střely. Přesto nakonec prohrála v prodloužení. „Je to špatně, opět jsme doma ztratili utkání, ve kterém jsme vedli. A neztratili jsme ho ani po nějakém tlaku soupeře, ale dalo by se říci, že z brejků,“ byl po zápase zklamaný Marek Laš.

⇒ Útočník Marek Laš

V poslední třetině začala být Sparta mnohem nebezpečnější, z čehož také přišlo vyrovnání dvoubrankové ztráty. „Nemyslím si, že by nám došly síly, těch bylo celkem dost, ale nezvládli jsme to hlavou. Po prvním gólu jsme si je nepohlídali a asi jsme i chtěli odpovědět na tu kontaktní branku, což se nám pak vymstilo,“ hledal příčinu porážky autor druhé branky Olomouce.

Také Sparta se ke třetí části postavila jinak a za dvěma góly stála i změna taktiky. „Snažili se dostat do tlaku tím, že využívali hybridního icingu a dojížděli puky dříve. To se jim mohlo vymstít, kdyby to končilo zakázanými uvolněními, ale oni to zvládli,“ připustil rodák z Třebíče.

Už potřetí v letošní sezóně tak Kohouti ztratili dobře rozehraný zápas kvůli dvěma slepeným brankám ve třetím dějství. „Doufám, že se to už nestane. Je možné, že když inkasujeme v závěru, tak začneme o hokeji přemýšlet jinak, s ohledem na to, že chceme zpět do vedení, a je vidět, že o tom sportu musíme přemýšlet šedesát minut stejně,“ vysvětloval opakující se problém hráč, který v extralize oblékal také dres Litvínova a Plzně.

Spartě přitom ani dvě branky v poslední třetině nemusely stačit, v prostřední části si mohli Kohouti vybudovat větší náskok. Nejblíže byli Vlach, který nastřelil tyč, a Knotek, na kterého zívala prázdná branka. „Byla škoda, že jsme to nevyužili. Určitě jsme mohli v přesilovce přidat třetí gól, protože šance na to byly,“ uznal hráč s číslem 39.

V nedělním utkání také po delší pauze nastoupil Kevin Sundher, který dostal prostor právě ve formaci s Knotkem a Lašem. „Kevin je trochu jiný hráč, než byl Dávid (Buc) a uvidíme, jak dlouho to vydrží. Zatím góly dáváme, takže si nemůžu stěžovat,“ těšila třicetiletého útočníka nová spolupráce.