Škoda, že jsme nedokázali vyrovnat, mrzelo Viléma Buriana

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V úterním vloženém kole přivítali Kohouti na svém ledě dosud neporažené Oceláře z Třince. Oba týmy do zápasu vletěly a z první branky se už během první dvacetiminutovky radovali domácí, když dokázal přesilovku využít Vilém Burian. Během dalších čtyřiceti minut však padaly góly jen do branky domácích. Chvíli po polovině utkání srovnal krok s Kohouty Zbyněk Irgl, na začátku třetí třetiny se třinecký kapitán trefil podruhé. I přes závěrečný tlak už Olomouc srovnat nedokázala.

Poprvé v sezóně se Kohouti před televizními kamerami objevili v duelu sedmého kola. Na olomoucký led zavítal Třinec. I když Hanáci začali zápas lépe, byli to právě Třinečtí, kteří se na konci radovali ze zisku tří bodů. „Začali jsme dobře. Byl to rychlý zápas s minimem přerušení, takže měl dobré tempo. První třetina se podařila, když jsme dokázali dát gól z přesilovky. Ve druhé třetině jsme ale trošku vypadli z tempa, takže jsme měli tři vyloučení za sebou. Třinec se na tom chytil, a nám se pak hrálo trochu hůř. Možná se to na nás podepsalo. Myslím, že to ve třetí třetině bylo vyrovnané, padl ale gól a my na něj nedokázali odpovědět,“ mrzelo Viléma Buriana.

Oceláři vstoupili do české nejvyšší hokejové soutěže výborně. Od jejího startu zatím ani jednou neprohráli a prodloužit úspěšnou sérii se jim nakonec podařilo i v zápase s Kohouty. „Bylo to těžké, ale nemyslím si, že by to byl nehratelný soupeř. My je postavili na nohy svými fauly a výpadky ve druhé třetině,“ litoval chyb urostlý útočník.

Oba týmy nasadily už od prvních minut vysoké tempo. Oceláři navíc hráli velmi důrazně, Kohoutům však takový styl problémy nedělal. „Je pravda, že bylo málo přerušení, myslím ale, že jsme s takovou hrou neměli problém,“ tvrdil jediný olomoucký střelec utkání.

Hanáci už v první třetině vedli zásluhou právě Viléma Buriana, který dokázal puk usměrnit za Hrubce v přesilovce. Pak ale svou šikovnost předvedl kapitán Ocelářů, Zbyněk Irgl a vývoj zápasu dvěma góly otočil. Na druhou branku už domácí reagovat nedokázali. „Třinec je strašně nebezpečný v napadání, kde získává hrozně moc puků. Jdou napadat ve dvou nebo třech lidech a někdy se jim podaří rozehrávku vychytat, čímž dostávají soupeře pod tlak. Mají to dobře secvičené, škoda že jsme pak už nedokázali vyrovnat,“ řekl zklamaně hráč nosící na dresu číslo 24.

Historicky poprvé se na ledě jako soupeři setkali otec a syn. Zatímco Jakub Galvas nastupuje v obraně olomouckého áčka, jeho otec, Lukáš Galvas, patří k oporám třineckých zadních řad. Už před utkáním souboj Galvasových neunikl médiím, oba obránci ale zvládli zápas výborně. Ani Jakuba nemuseli spoluhráči příliš uklidňovat. „Říkali jsme mu, ať je v klidu. On to ale na sobě nedá znát. Vypadá, že je klidný, takže i když to v něm možná trošku vřelo, zvládl to suprově,“ chválil nejmladšího člena áčka.