Skvělé výsledky z přípravy mohou Kohouti korunovat v Brně

Michal Sobecký
O L O M O U C – Sedm. Tolik zápasů v řadě nepoznali olomoučtí Kohouti porážku. V letní přípravě tak mají zatím stoprocentní úspěšnost a naposledy navíc nasázeli hned pět branek Trenčínu. Ke všemu už zbývá jen jeden jediný soupeř, který by unikátní bilanci Kohoutů mohl trochu pokazit. Tímto soupeřem není nikdo jiný než brněnská Kometa, kterou už jednou Hanáci v přípravě dokázali porazit. Brňané však přesto nejsou snadným oříškem k rozlousknutí, a Moru tak čeká nelehký závěr předsezónního období. Jak se jí bude dařit? To zjistíme už v pátek večer. Zápas začíná v 18:00.

Kohouti mají za sebou sedmero utkání. A jakoby se chtělo ukázat, že sedmička je kouzelná, zatím si vedli více než úspěšně. Ani v jednom ze zápasů nedokázal soupeř na Hanáky vyzrát. V posledním utkání se navíc svěřenci trenéra Zdeňka Venery rozstříleli. Navíc na rozdíl od předešlého vzájemného utkání v obraně udělali jen jednu gólovou chybu.

⇒ Obránce Tomáš Houdek

V obou zápasech se v pozici zkušeného beka objevil Tomáš Houdek. Měl tak možnost porovnat, jaký byl ve dvou duelech se značně rozdílným výsledkem herní projev Kohoutů. „Hráli jsme úplně jinak z obrany. Soupeř dělal hodně chyb a měli jsme trochu víc štěstí,“ říká hráč, který už za Olomouc odehrál pořádnou porci zápasů. Byl jak při postupu Kohoutů do extraligy, tak při loňských udržovacích bojích. Zažil tak časy, v nichž byl každý gól Olomouce s nadsázkou ceněný zlatem, protože se jich příliš nedostávalo. Tomáš Houdek přitom říká, že v produktivitě tlačí olomoucký tým bota i teď.

„Střílení gólů a produktivita je naší největší slabinou, “ připouští Tomáš Houdek. Na druhou stranu pak vidí i pozitivní stránky olomoucké hry. Je jich podle něj hned několik. „Zatím to vypadá, že nejsilnější stránkou budou brankáři, kteří nás drží a mají formu. Snad si ji přenesou i do mistrovských utkání. Další zbraní na soupeře je náš týmový projev,“ uvádí zkušený obránce.

Zajímavosti zápasu

⇒ Kohouti s brněnskou Kometou přípravu načali. Stejně tak ji se stejným soupeřem uzavřou.

⇒ V prvním letním zápase s Olomoucí Brno poslalo do boje tým plný hvězd. Stejně však nedokázalo vyhrát.

⇒ Kometa během přípravy prohrála jen jednou, venku se Zlínem.

I přestože se svými spoluhráči prošel sedmi přípravnými zápasy s úspěšným koncem, v euforii rozhodně není. Připomíná, že hra Kohoutů stále není bez chybičky. „Nepřeceňoval bych to. Zažili jsme v přípravě i zápasy, kdy jsme byli jasně horší. Například v Hradci nám to vychytal Vošvec. Mohli jsme klidně prohrát 1:6 a nikdo by se nedivil,“ říká kriticky Tomáš Houdek a poukazuje na to, že jeho jmenovec hradeckým Lvům nakonec povolil jediný gól. „Nemáme hlavu v oblacích, “ ubezpečuje.

Teď ovšem Kohouty čeká ještě jeden zápas, který před začátkem sezóny prověří jejich schopnosti. Je jím Kometa Brno, která se po prvních krůčcích v extralize stala jedním z nejkvalitnějších a nejnebezpečnějších týmů. Za šest ročníků, které Brno v nejvyšší lize prožilo si připsalo hned několik úspěchů včetně dvou stříbrných umístění. U úspěchů byl i současný trenér Olomouce Zdeněk Venera.

Jihomoravanům však k pověsti nebezpečného soupeře nepomohli jen kvalitní a zkušení trenéři jako je právě současný hlavní lodivod Kohoutů. Hodně jim pomohli také jednotliví hráči. A i letos nabízí Brno kvalitu, která je z celkového pohledu srovnatelná snad jen s Třincem a Spartou. Kometa i přes léto posilovala i když spíše sporadicky. Obě posily však rozhodně zasluhují pozornost. p>

⇒ HC Kometa Brno

Do Brna totiž přišli dva kvalitní a zkušení obránci s reprezentačními zkušenostmi. Prvním je Tomáš Kaberle, který už toho má za sebou opravdu hodně. Včetně bohaté a dlouhé kariéry v NHL. Velmi úspěšným hráčem je také Richard Stehlík. Slovenský bek je spjatý hodně s Vítkovicemi, kde trvale patřil k ofenzivněji laděným obráncům. Podobně jako dnes již ex-brněnský Michal Kempný. Ten se stal naopak jediným hráčem, který Brno opustil.

I přesto však už Olomouc ukázala, že Kometu dokáže porazit. Podařilo se jí to hned v úvodním zápase přípravy. A to i přesto, že Brňané přivezli na Hanou velmi kvalitní tým. I díky kvalitě soupeře je Tomáš Houdek rád zrovna za takové prověření na závěr přípravného období. „Myslím a doufám, že zápas s Brnem bude tím správným testem před začátkem sezóny. Kometa je velmi kvalitním soupeřem a třeba nám tak ukáže, jak na tom skutečně jsme,“ uzavírá Tomáš Houdek.

Pro fanoušky, kteří se nerozhodnou pro cestu do Brna je připravený textový on-line přenos. Úvodní buly je naplánované na pátečních osmnáct hodin.