Snad to tam bude padat aspoň jako loni, doufal po první brance Petr Strapáč

Martin Vavruša
O L O M O U C – V úterý se Kohouti podruhé v letní přípravě střetli s jihlavskou Duklou, tentokrát na ledě Horáckého zimního stadionu. Domácí hokejisté se sice dostali do vedení jako první, ale Olomouci se podařilo utkání zvrátit a vyhrát jak v šedesáti minutách tak v dodatečném prodloužení, kde se mezi střelce zapsal pouze Petr Strapáč. „V nájezdech to nedopadlo, ale dvě vítězství rozhodně bereme,“ těšilo po zápase olomouckého útočníka.

Zápas začal z obou stran hodně opatrně a první gól padl až ve druhé třetině, když šla do vedení Dukla. Za Olomouc ale o pět minut později vyrovnal Řípa a na začátku třetí třetiny dokonal obrat Sundher. „Byl to velmi urputný zápas, nebylo to vůbec jednoduché a jsme rádi, že jsme vyhráli. Rozhodla to třetí třetina, kdy jsme byli lepší a to vítězství jsme si zasloužili,“ hodnotil utkání Petr Strapáč.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Po šedesáti minutách hry Olomouc vyhrála 2:1, v rámci přípravy na nadcházející sezónu však následovalo také pětiminutové prodloužení. V něm se po šedesáti pěti vteřinách dostal na puk právě Strapáč, jenž poslal kotouč přesnou střelou do sítě Jihlavy. „Situaci předcházel faul, měli jsme ponechanou výhodu, takže vlastně přesilovku 4 na 3. Dostal jsem to na pravou stranu, Jan Knotek tam výborně zaclonil a ta střela tam prošla, takže určitě měl na té brance velký podíl také on,“ vracel se ke gólu ostravský rodák.

Ve zbylých čtyřech minutách už se skóre neměnilo a poté následovaly ještě samostatné nájezdy. V nich sice poslal Kohouty do vedení Knotek, ale Jihlavě se podařilo odpovědět a nakonec v této disciplíně vyhrát. „V prodloužení jsme si dokázali vypracovat řadu šancí a jednu z nich využít, takže i tam jsme si to vítězství zasloužili, v nájezdech už to potom je trochu i o štěstí. Tam to nedopadlo, ale dvě vítězství bereme,“ měl radost olomoucký útočník.

V brance tentokrát nastoupil osmnáctiletý Jiří Matoušek, jenž loni nahlédl do dvou zápasů WSM ligy v dresu AZ Havířov. „Na to, že chytal první zápas, se mu nijak nerozklepala kolena. Chytal zodpovědně a v první třetině nás několikrát podržel, takže si myslím, že to zvládl úplně v pohodě,“ chválil mladého brankáře sedmadvacetiletý hráč.

Oba týmy se potkaly už na začátku přípravy, tehdy Olomouc zvítězila také 2:1 a uspěla i v prodloužení a samostatných nájezdech. „Jihlava není vůbec jednoduchý soupeř, ale opět jsme je porazili, což je super pro sebevědomí. Jen bychom chtěli dávat více gólů, což se nám zatím bohužel nedaří, takže na tom musíme ještě zapracovat,“ věděla olomoucká jedenačtyřicítka.

Strapáč loňskou sezónu nedohrál vinou zranění ruky, teď už ale opět hraje naplno. „Zdraví je dobré, jestli bude zpět i forma, to se teprve uvidí. Konečně jsem dal ten první gól tak snad to tam bude padat minimálně tak jako loni,“ přál si Petr Strapáč.