Stále je řada věcí, na kterých musíme zapracovat, přiznal Kevin Sundher

Martin Vavruša
Z L Í N – Olomouc se v úterý utkala se zlínskými Berany, kterým nakonec těsně podlehla 2:1. O jedinou branku Mory se postaral navrátilec do sestavy Kevin Sundher. Ten si po skončení pochvaloval, že mohl opět nastoupit do zápasu. „Je skvělé vrátit se zase na led, o to víc, že jsem strávil poslední dny v posteli, nemocný,“ řekl kanadský útočník.

Utkání se Zlínem bylo od začátku do konce vyrovnané. Berani šli do vedení ještě v první třetině, hned na začátku té druhé ale po povedené akci Buce vyrovnal Kevin Sundher. „Bylo to na konci střídání, tlačili jsme je a všichni jsme se snažili zavěsit puk do sítě. Dávid Buc objel branku a Miroslav Holec se snažil vystřelit, tlačili jsme se do branky víc a víc… Skvělá práce od všech, kdo byli na ledě a bylo zkrátka štěstí, že jsem stál právě tam, kam se odrazil puk,“ vracel se ke svému gólu olomoucký centr.

⇒ Útočník Kevin Sundher

Zlín se ale ještě na konci druhé třetiny dostal zpět do vedení a to už si udržel až do závěrečné sirény. „Hráli jsme teprve třetí přátelské utkání, předtím jsme dlouhou dobu nehráli vůbec, takže je tady řada věcí, na kterých se ještě musí zapracovat, přesilovky především. Od Zlína jsme dostali dvě branky, takže musím vyzvednout naši obrannou činnost. Díky obráncům jsme také měli asi tři samostatné úniky, včetně toho mého. Musíme zkrátka dál pracovat, máme před sebou ještě měsíc, a pokud se budeme zlepšovat, máme v sezóně šanci,“ věděl jediný úspěšný střelec Mory.

Sundher se do přípravných utkání zapojil až v zápase se Zlínem, předchozí dvě utkání vynechal kvůli angíně. „Je skvělé vrátit se zase na led, o to víc, že jsem strávil poslední dny v posteli, nemocný. Ještě se cítím trochu unavený, nebylo to úplně ono, ale na začátek to nebylo špatné a věřím, že se to bude jen zlepšovat,“ svěřil se s pocity po letní přestávce rodák z kanadského Surrey.

V závěru se olomoucký útočník rozpovídal ještě o kvalitě ledu. „Kvalitní led přes léto není ani ve Zlíně, ani v Olomouci, je příliš horko. Kluci se snažili bojovat, jak jen to šlo, ale nemůžeme zahodit tolik brejků v jednom zápase. Každopádně ať už led není dobrý z jakéhokoliv důvodu, soupeř hrál na tomtéž, takže na to se určitě nemůžeme vymlouvat. Ale doufám, že jakmile se trochu přiblíží sezóna, bude led v lepším stavu,“ přál si Kevin Sundher.