Starší dorostenci hrají v sobotu odvetu o postup do čtvrtfinále

Lucie Mužíková, Ondřej Kubát
P L Z E Ň / O L O M O U C - Nejenom na áčko, ale i na starší dorostence čeká v sobotu důležité utkání, možná to nejdůležitější v sezóně. Mladí Kohouti budou ve druhém osmifinále play-off bojovat o postup do čtvrtfinále. Soupeřem jim je silná Plzeň, odkud však Kohouti ve čtvrtek přivezli cennou remízu 3:3. Kdo tedy v sobotu vyhraje, ten postoupí. Přijďte fandit dorostencům, začíná se ve 12 hodin!

Osmifinále dorosteneckého play-off se hraje pro hokej hodně netypickým způsobem. Na programu jsou pouze dva zápasy, z nichž se sečte skóre a z postupu se bude radovat ten tým, který v součtu vstřelí více branek. Podobným systémem se hraje například fotbalová Evropská liga nebo závěrečná fáze Ligy mistrů. Rozdíl je ovšem v tom, že branka vstřelená venku se v hokeji nepočítá jako cennější.

Plzeň skončila po nadstavbové části extraligy na druhém místě. Ve svém kádru má několik reprezentantů, a také například útočníka Dominika Kubalíka, který ve svých šestnácti letech odehrál za indiány osm zápasů v seniorské extralize, a jednou se dokonce radoval z branky.

Hanáci (patnáctí po nadstavbě) však ve čtvrtečním prvním duelu dokázali v Malé hale v Plzni uhrát remízu 3:3, přestože už po třech minutách prohrávali 0:2. O postupujícím se tedy rozhodne v sobotu v Olomouci.

Odveta je na programu od 12 hodin. Vstup je zdarma, přijďte fandit i vy!

Rozhovor

Plzeň je opravdu silná, stálo při nás štěstí, přiznal trenér Konopčík

V dobré náladě byli trenéři Olomouce po prvním osmifinálovém duelu play-off extraligy staršího dorostu. Na ledě Plzně totiž Mora uhrála remízu 3:3 a před sobotní odvetou je vše otevřené. "Před utkáním bych tento výsledek určitě bral," nechal se slyšet trenér Luděk Konopčík.

Pane trenére, jak byste zhodnotil čtvrteční utkání?
Do zápasu jsme vůbec nevstoupili dobře, brzy jsme prohrávali o dvě branky. Přestože se nám podařilo vstřelit kontaktní gól, domácí pokračovali v dobrém výkonu a do první přestávky ještě jednou skórovali. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, Plzni se vyrovnali. Musím také vyzdvihnout výborného gólmana.

⇒ Luděk Konopčík

Můžeme tedy říct, že jste si utkání proti hokejovějším indiánům prostě vybojovali?
Určitě, to máte pravdu. My jsme si moc dobře vědomi, že Plzeň je opravdu silná. Věděli jsme, že musíme podat stoprocentní výkon. Jako tým i každý jeden hráč. Stálo při nás trochu i štěstí, takže si domů odvážíme remízu.

Hypoteticky, kdyby vám výsledek 3:3 před utkáním nabídli, kývl byste?
Bral bych ho, ano.

Po dni odpočinku vás čeká domácí rozhodující utkání, vítěz se bude radovat i z postupu. Dají se očekávat nějaké změny?
Není pro ně důvod. Nemáme žádného zraněného, nastoupíme ve stejné sestavě, to platí i pro brankářský post. Nemění se ani naše situace, na vlastním ledě musíme zvítězit. Je jasné, že před domácím publikem to bude opravdu obtížné, protože Plzeň díky naší předpokládané vyšší aktivitě dostane větší prostor ke hře a bude nebezpečná. O postup se popereme a věříme, že budeme úspěšní.