Super parta! Uděláme všechno pro to, aby to tak pokračovalo, řekl Matěj Zabloudil

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Starší dorost má za sebou další dvě kola extraligy. V pátek doma vyzval Porubu, která byla Kohoutům vyrovnaným soupeřem. Hanáci ale nakonec třemi góly rozhodli o svém vítězství. Poté vyrazili Olomoučtí na led vsetínského Lapače. Valachům vstřelili už v první třetině tři góly během dvou minut a patnácti sekund, čímž v podstatě rozhodli o své výhře. Kohouti si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a osmou celkově. Co na to říká Matěj Zabloudil, který si během dvou zápasů připsal čtyři asistence?

Starší dorost vyzval v devátém kole extraligy na vlastním ledě Porubu. Tým z Ostravska už jednou porazil, a to na jeho vlastním ledě vysoko 7:0. Hokejisté Toraxu se od začátku sezóny výsledkově trápí, na stařičkém stadionu byli ale Olomouckým dlouho vyrovnaným soupeřem. Na začátku druhé třetiny svítil na světelných tabulích stav 3:2, pak ovšem Hanáci zabrali a přidali další tři branky, díky kterým si připsali další tři body do tabulky.

⇒ Útočník Matěj Zabloudil

„Z naší strany to nebylo příliš dobře odehrané utkání, ani pan trenér nebyl moc spokojený. V našem obranném pásmu byla spousta zmatků při rozehrávce a takhle jsme dostali dva zbytečné góly v naší přesilovce. Také jsme hodně faulovali, ale zvládli jsme vše ubránit. To by se nám mohlo vymstít proti silnějším soupeřům, tak si na to musíme dávat pozor. Závěr utkání jsme si už pohlídali a bereme tři body, za což jsme rádi,“ vrátil se k utkání s Porubou Matěj Zabloudil.

V čem byl rozdíl oproti utkání na ledě Poruby, kdy Kohouti domácí přehráli? „První utkání už si moc nepamatuji, vím že jsme vstřelili s trochou štěstí tři rychlé góly v první třetině, pak už jsme jen kontrolovali stav utkání a přidali jsme další čtyři branky. Jinak se nám první zápas celkově lépe vydařil než ten druhý. Myslím, že jsme Porubu v druhém utkání trochu podcenili,“ připustil.

O den později zajížděli Hanáci do Vsetína. Ani hokejisté, jejichž domovem je slavný Lapač, si v letošní sezóně nevedou příliš dobře. I s Valachy už se navíc Kohouti jednou setkali, když doma vyhráli 9:2. Na ledě Vsetína vedli Olomoučtí už po dvanácti minutách 3:0 zásluhou tří gólů v rozmezí dvou minut a patnácti sekund. Jak těžké bylo soustředit se na zbytek zápasu? „Myslím, že to nebylo těžké, prostě jsme se snažili pokračovat ve stejné hře a hrát pořád naplno,“ tvrdil olomoucký útočník.

Nebylo to poprvé, kdy se starším dorostencům podařilo dát tři rychlé góly. Na konci utkání s Opavou (10:1 – pozn. red.) nastříleli Hanáci soupeři tři branky během minuty a osmi vteřin. Olomoučtí ale tuší, čím to je. „Snažíme se tlačit co nejvíce do brány, být důrazní a střílet nejlépe ze všech pozic v útočném pásmu. Góly padly z rychlých protiútoků a jeden v přesilovce,“ vysvětloval.

Kohouti tak mají za sebou deset kol, kdy jen dvakrát poznali hořkost porážky. V posledních čtyřech utkáních vždy brali tři body, teď je ale čekají papírově těžší soupeři, a to Třinec, Zlín a Vítkovice. Je těžké přeorientovat se na náročnější utkání? „Po těchto zápasech musíme zůstat nohama na zemi, protože teď přijdou úplně jiní soupeři, kde náš výkon musí být stoprocentní. Hlavně musíme přes týden výborně trénovat, jelikož se to pak odráží do zápasu. Když s nimi budeme hrát jako minule, věřím, že bychom mohli vyhrát,“ řekl hokejista, který letos oblékl i dres reprezentační osmnáctky.

Matěji Zabloudilovi to spolu s jeho spoluhráči z první lajny, Patrikem Říčko a Dominikem Cachem výborně klape. Během deseti zápasů nastříleli soupeřům čtrnáct gólů a celkem si trojice připsala 31 bodů. „Skvěle jsme si sedli, jak na ledě, tak i mimo něj. Snažíme se mezi sebou komunikovat a vzájemně se povzbuzovat, což se nám zatím daří i na ledě,“ byl rád dvanáctibodový forvard.

Hokejisté pod vedením trenérského duo Dopita – Kavulič se drží na třetím místě skupiny Východ se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Třinec. V čem je síla týmu? „V šatně panuje většinou dobrá nálada, sešla se super parta a uděláme všechno proto, aby to tak pokračovalo dále,“ dodal rozhodně hráč nosící dres s číslem sedm.

FOTO: Karel Málek / Juniorský hokej