Svůj rekord v gólech už jsem překonal, smál se Kohout měsíce září Jan Knotek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ani letos nechyběla tradiční anketa o nejlepšího hráče olomouckého týmu. Během necelého týdne jste mohli rozhodnout o tom, komu připadne ocenění „Kohout měsíce“. Podruhé během svého angažmá na Hané vyhrál hlasování útočník Jan Knotek, který je zatím i nejlepším střelcem Kohoutů. Centr první formace si během září připsal čtyři góly a jednu asistenci.

Kohoutům se v září dařilo. Velký podíl na pěti výhrách a jen třech těsných prohrách měl i druhý nejproduktivnější hráč Olomouce, Jan Knotek. Ten nadchl také Vás, olomoucké fanoušky. V každoměsíčním hlasování v anketě „Kohout měsíce“ tak získal nejvyšší počet hlasů, a to 534. Olomoucký útočník se během svého tříletého působení na Hané nestal oceněným hráčem poprvé. „Je to možná podruhé,“ smál se. „Co se týče gólů, překonal jsem svůj rekord už teď na začátku, za což jsem rád. Myslím si ale, že výkony ještě nejsou optimální,“ řekl trochu sebekriticky Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

Jan Knotek zatím vede tabulku střelců mezi olomouckými hokejisty. Za záda brankářů soupeřů se trefil šestkrát, z toho čtyřikrát během září. Na začátku října přidal dva góly proti Chomutovu a vyhoupl se do čela střelců celé extraligy. Neunikl tak ani poznámkám spoluhráčů. „Samozřejmě, že mi to připomínali,“ usmíval se. „Rozhodně to není běžná věc, abych byl nejlepším střelcem extraligy. Vydržel jsem tam asi čtyři dny, takže na to nějaké srandičky proběhly,“ smál se.

Až na pár zápasů, které museli vynechat vinou zranění, spolu už druhý rok pravidelně v jedné lajně nastupují Jan Knotek a Marek Laš. Odchovanec pražské Kobry si spolupráci s obětavým levým křídlem nemůže vynachválit. „Víme o sobě a vyhovíme si. Moc toho spolu nenamluvíme, ale občas je dobré, že si nelezeme na nervy,“ vtipkoval olomoucký centr.

Devětadvacetiletý útočník obléká dres Kohoutů už třetím rokem. Do Olomouce přišel ještě v době, kdy Hanáci působili v první lize, a to z Havlíčkova Brodu. Během tří let se stal jednou ze stálic olomouckého útoku a oporou týmu z Hané. „Je to hezké. Jsem rád, že jsem tady dostal šanci a že jsme si i sami vybojovali extraligu. Pak jsem si musel vybojovat i místo v sestavě. Jsem rád, že za mnou nikdo nestál, netlačil mě a že jsem si to odmakal sám,“ tvrdil.

V minulosti si někteří olomouckého forvarda pletli s o tři roky mladším útočníkem Hradce Králové, Tomášem Knotkem. Jméno olomouckého hokejisty už ale není ničím neznámým a především od začátku letošního ročníku bylo v médiích skloňováno několikrát. Poznávají nyní Jana Knotka fanoušci o něco více? „No, to nevím. Myslím, že s Tomášem si mě pletou pořád. Toho jsem asi ještě nepředčil,“ smál se. „Fanoušci na stadionu asi už ví, jak vypadám, ale jinak mě moc nepoznávají,“ řekl hráč nosící dres s číslem dvanáct.

Kohouti se drží na devátém místě, rozdíly v tabulce jsou však minimální. Během září se Hanákům velmi dařilo. Kromě tří těsných proher si připsali pět vítězství. V říjnu se ale Hanáci poměrně trápí, z patnácti možných si připsali jen čtyři body, když porazili Chomutov 4:1 a s Hradcem Králové padli až v prodloužení 3:4. Co se musí do dalších zápasů změnit? „Vždycky to může být lepší. Myslím si ale, že jsme zachytili začátek, který je důležitý, a teď musíme znovu zabrat,“ řekl rozhodně člen elitní formace.

Kromě utkání s Plzní a Chomutovem Hanáci nepřekročili hranici tří vstřelených gólů, a právě na tom chtějí zapracovat. „Chce to dávat víc branek. Nějaké šance jsou, ale v posledních zápasech nám to tam moc nepadalo. Potřebujeme větší důraz do brány,“ připomněl.

Kohout měsíce září – TOP FIVE

1. Jan Knotek                534 bodů