Takový výkon by snad nestačil na nikoho, mrzelo po utkání Romana Ráce

Jan Matúš
O L O M O U C – V úterý na Hanou dorazila slovenská Nitra a olomoučtí hokejisté si po dvou utkáních proti brněnské Kometě chtěli trochu spravit chuť a dostat se zpět do herní pohody. To se však nakonec Kohoutům vůbec nepodařilo, protože po vydařené desetiminutovce přišel naprostý výpadek a Nitra nakonec svého soupeře předčila 3:1. „Z naší strany to byla hrůza. Zřejmě jsme zapomněli, jak hrát hokej,“ řekl smutně po utkání Roman Rác.

Na úterní přípravné utkání proti Nitře budou chtít olomoučtí hokejisté, ale i fanoušci, hodně rychle zapomenout. Slovenský vicemistr totiž dokázal porazit Kohouty 3:1, ale takový výkon, jaký předvedl domácí celek, by možná nestačil ani na některého z bývalých prvoligových soupeřů.

⇒ Útočník Roman Rác

„Z naší strany to byla hrůza. Zřejmě jsme zapomněli, jak hrát hokej. Naštěstí však máme nějaký čas, aby jsme se dali dohromady a jsme tým a musíme to vše společně zvládnout a přejít tohle špatnější období, protože takto to dál určitě nepůjde a je třeba něco změnit. Je jedno s kým budeme hrát, jelikož takovým výkonem bychom snad neporazili nikoho,“ pověděl sklesle po utkání slovenský útočník Roman Rác.

Přitom vstup do utkání byl ze strany svěřenců Petra Fialy a Jiřího Dopity výborný, když prvních deset až patnáct minut byli jasně v režii domácího týmu, kdy Mora svého soupeře k ničemu nepouštěla a Kohoutům se v nich dokonce podařilo vstřelit i svou úvodní branku.

„Začátek utkání byl z naší strany hodně dobrý. Potom se nám podařilo vstřelit i úvodní branku, po které jsme si však začali myslet, že to půjde zřejmě samo a úplně jsme přestali hrát,“ vyjádřil se k povedenému vstupu do utkání proti Nitře.

Právě o úvodní branku se postaral svou trefou Roman Rác, který využil zaváhání hostující obrany, které se příliš zaměřila na pronikajícího Marosze, jenž byl zřejmě při svém průniku zahákován, ale kotouč se následně po špatném výhozu dostal přesně mezi kruhy na Ráce, který poté vstřelil nakonec jedinou branku Olomouce v utkání.

„Viděl jsem, že se Rosťa (Marosz) postupně dostává až do útočného pásma, a tak jsem se ho vydal podpořit. Puk se však potom dostal k jednomu z obránců hostí, který ho chtěl vykopnout, ale naštěstí ho dá se říct přímo přihrál mě, a tak jsem do kotouče jen plácl a nakonec to tam padlo,“ popsal svou brankovou situaci olomoucký útočník.

⇒ HK Nitra

Jak už bylo zmíněno, tak branka Ráce byla jedinou úspěšnou akcí olomouckých hokejistů v utkání. Mora má v posledních utkáních velké problémy s proměňováním svých šancí, když se Kohoutům za poslední tři zápasy podařilo vstřelit pouhé tři branky. Nutno však dodat, že ve dvou z těchto zápasů se Hanáci střetli s velmi silnou Kometou.

„Hodně se nyní trápíme v zakončení. I já sám se dostávám do hodně šancí, ale nedaří se mi je přetavit v další branky. Velice mi chybí klid a pohoda v zakončení a musím na tom ještě zapracovat. Je sice pěkné, že se do šancí dostanu, ale od toho se poté poznávají velcí hráči, kteří dávají tyto důležité góly a proměňují své šance,“ mrzí neproměněné šance útočníka s číslem sedm na zádech.

I přes nevydařené utkání proti Nitře je Roman Rác jedním z hráčů, který je v každém utkání hodně vidět a v přípravě zatím nastřílel celkem tři branky. „Já se zatím cítím tak, jak se ráno probudím (zasměje se). Mám však menší zdravotní problémy, takže se to snažím nějak za pochodu vyléčit. Myslím si, že by to z mé strany mohlo být ještě lepší a budu se snažit do toho dát co to jen půjde,“ dodal na závěr Roman Rác.