Teď máme dobrou výkonnost, sdělil Jan Eberle

Adam Mráček, Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Po získáni jednoho bodu na Spartě se Hanáci vydali do středních Čech. A opět tam byl pro ně nachystán jen jeden bod. V prvních dvou minutách si Mladoboleslavští sjednali respekt, když hostující Olomouci vstřelili dva góly. Pod jeden z vyrovnávajících gólů se podepsal Jan Eberle. „Dostali jsme dva góly, tím jsme si nechali soupeře odskočit jak na Spartě. Dotáhli jsme to a do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:3. Mohlo se to jakkoliv překlopit. Myslím, že by to nebyl tak špatný výkon, ale škoda toho začátku,“ uvedl.

První dvě minuty nebyli Hanáci schopni vyhnat Středočechy ze svého obraného pásma. Také potom to tak dopadlo. „Říkali to i trenéři, že nás nepustili dvě minuty z našeho obraného pásma. Dali z prvního útoku gól a poté z druhého taky. Podle mne to nebylo žádnou nesoustředěností, prostě někdy se to stane,“ řekl Jan Eberle.

V předešlých zápasech byli právě Olomoučtí, kteří měli náskok. Poslední dvě kola to ale bylo přesně naopak. „Těžko říct proč to tak je, samozřejmě o tom víme, pozitivní je to, že jsme oba dva zápasy dotáhli. Je jasné, že to dobré není,“ sdělil útočník s číslem 15 na dresu.

Na hráčích Olomouce jde vidět, že jsou se svými současnými výkony poměrně spokojeni. Dokážou se chopit šance a vyrovnat. Bohužel ani proti Středočechům nedokázali urvat tři body. „Teď máme dobrou výkonnost a samozřejmě jsme si za tím šli a padalo nám to tam. Tím jsme také ukázali sílu týmu, vždycky nás to povzbudí, když dokážeme dotáhnout zápas,“ řekl Eberle.

Při stavu 1:2, byl právě Jan Eberle, tím který za asistence Jiřího Ondruška vyrovnal na 2:2. „S Honzou Knotkem jsme ho napadali a Jirka Ondrušek nám to výborně zavřel, potom se mu to odrazilo od nohy. Říkal jsem si, že to vystřelím a padlo to pěkně k tyči, jsem za to rád,“ vysvětlil Jan Eberle.

Poslední dobou u Hanáků vidíme víc střelby na bránu. „Snažíme se všechno cpát do brány, většinu z toho proměníme. Zatím se nám moc nedaří dávat góly z pěkných akcí, ale i takové branky se počítají. A jsme za ně rádi.“ uzavřel útočník.