Těším se na novou sezónu, snad si zahrajeme play-off, doufá Daniel Paťava

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Staršímu dorostu skončila sezóna oficiálně už před pár týdny, svěřenci trenérů Berana a Recha ale dál poctivě trénují. Aby nebyly týdny po posledních zápasech pro hráče příliš jednotvárné, a také aby si trenéři vyzkoušeli nové hráče, domluvili dvě přátelská utkání se Vsetínem a Zlínem. Kohouti si ve venkovním utkání vyšlápli na Vsetín a slavili výhru 7:4. Velký podíl na tom měl i bývalý vsetínský útočník Daniel Paťava, který svým bývalým spoluhráčům vstřelil hattrick. O dva dny později se Hanáci radovali i z vysoké výhry nad Zlínem, a to 6:1.

Ve Vsetíně jste nastoupili s hodně mladou sestavou. Do zápasu zasáhlo i pět mladších dorostenců a tři nováčci. Vsetín ale vsadil jen na starší dorostence, jak náročný zápas to byl?
Šli jsme do zápasu s tím, že jsme věděli, že tam budou starší hráči. Trenéři nám ale řekli, abychom si zápas užili, takže se hrálo v přátelském duchu a nebylo to tak vyhrocené jako během sezóny.

⇒ Útočník Daniel Paťava

Padlo poměrně hodně branek, vyhráli jste 7:4, čím to podle tebe bylo?
Myslím, že rozhodla třetí třetina, kdy jsme využili naskytnuté šance.

Do Olomouce jsi přišel před rokem právě ze Vsetína, měl jsi o to větší motivaci?
Motivace v zápase s mateřským klubem je vždycky obrovská a snažím se předvést před bývalými spoluhráči i trenéry. O utkání jsme se ale předtím s kluky nebavili.

Nehrál jsi úplně zdravotně v pořádku, jak se to dalo zvládnout?
Do utkání jsem šel s tím, že pokud by to nešlo, ze zápasu bych odstoupil. Posílil jsem se i nějakým práškem a šlo to.

I přes zdravotní problémy jsi vstřelil hattrick, a to svým bývalým spoluhráčům.
Byl to úžasný pocit. Škoda, že to nepřišlo v sezóně, kdy se bojovalo o body. Kluci mě pochválili a doufám, že mi to tam bude padat i v nadcházející sezóně. Hattrick jsem předtím dal naposledy loni ještě ve Vsetíně proti Warrioru.

Zápas se Zlínem vypadal trochu jednoznačněji, vyhráli jste 6:1, kde se utkání podle tebe lámalo?
Do zápasu jsme šli sebevědomě a Zlín jsme do nějakých velkých šancí nepouštěli. Zadařilo se první lajně, kdy Kořen (Matěj Kořenek) dával hattrick. Zlín navíc dorazil v nové sestavě, kdy zkoušel nové hráče, takže jsme to zvládli lépe než v sezóně.

Překvapilo vás, že trenéři naplánovali dva přátelské zápasy ještě po ukončení ročníku?
Jsem rád, že jsme si po konci mistrovské sezóny mohli zahrát ještě nějaký zápas (usmíval se).

Nastupuje s vámi poměrně dost mladších dorostenců a pár nováčků, jak zapadli?
Podle předvedené hry si myslím, že zapadli velmi dobře. Už se těším na novou sezónu a doufám, že se nám podaří v té příští zahrát play-off.