Trenér Tomajko: S odkladem zápasu se musíme vypořádat

oku
O L O M O U C - Sněhová kalamita a s ní spojené problémy v dopravě značně zkomplikovaly závěr základní části první ligy. Několik zápasů začalo později, dva byly dokonce odložené, mezi nimi i duel Olomouce proti Hradci Králové. Východočeši uvízli v dopravní zácpě, několik hodin stáli na místě a po domluvě vedení obou oddílů nakonec svůj autobus otočili.

Dle pravidel ledního hokeje je čekací doba stanovená na jednu hodinu po původním začátku utkání. Vzhledem k tomu, že hokejisté Hradce Králové neměli žádnou možnost dostavit se k utkání ani v čekací lhůtě, musel být duel po domluvě obou klubů a řídícího pracovníka první ligy Pavla Setikovského odložen.

"Nedá se nic dělat. Situace na silnicích je taková, jaká je. Bohužel soupeř nemohl přijet, budeme muset najít nějaký náhradní termín," podotkl trenér Jan Tomajko.

Hokejisté Mory přitom byli na utkání připravení, v domácím prostředí chtěli odčinit porážku z Mostu, potěšit své fandy a získat do tabulky tři body. Večerní program se jim ale nakonec změnil.

"Necelou hodinku si zatrénujeme. Ráno jsme měli jen rozbruslení, tak potřebujeme zůstat v tempu. Uvidíme, kdy se nakonec bude hrát," uvedl Tomajko.

Volných termínů k dispozici přitom mnoho není. Závěr základní části je poměrně nahuštěný, hraje se v sobotu, v pondělí, i ve středu. Po odehrání posledního kola se už navíc nesmí dohrávat žádné odložené klání, hrát ve třech dnech tři zápasy je také nepřípustné.

V úvahu tak nejpravděpodobněji připadá hned čtvrtek 16. února nebo pátek 17. února. "Bude to složité, ale jsou to situace, se kterými se prostě musíme vypořádat," komentoval mimořádnost olomoucký trenér.

O náhradním termínu by se mělo rozhodnout během čtvrtka 16. února, veškeré novinky vám bezprostředně přineseme na webu HC Olomouc.