Tři podpisy smluv: v příští sezóně budou za Moru hrát Kucharczyk, Ministr i Králík

O L O M O U C - Tři hráči podepsali v minulých dnech nové smlouvy. Dres HC Olomouc budou v sezóně 2012/2013 s jistotou oblékat útočníci Radim Kucharczyk, Milan Ministr a Lukáš Králík. Prvním dvěma vypršel původní kontrakt po sezóně, nyní se ho rozhodli prodloužit. Třetí jmenovaný se na Hanou vrací ze zámořské juniorské soutěže Western Hockey League.

Radim Kucharczyk

⇒ Radim Kucharczyk

Radim Kucharczyk patří mezi stabilní a současně těžko nahraditelné členy "A" týmu Mory. V loňské sezóně zasáhl do všech utkání v sezóně, v základní části tedy odehrál 52 duelů, v play-off 14. Dohromady nasbíral 49 kanadských bodů.

Byl členem první olomoucké formace, společně s Jiřím Dopitou a Pavlem Selingrem vzpomněli na svá slavná znojemská léta. A spolupráce této zkušené trojice by mohla pokračovat i v sezóně následující.

Hokejista, který bydlí ve Vsetíně, působí v HC Olomouc už tři roky. Díky svým spolehlivým výkonům nakoukl během svého působení na Hané i do extraligy, dvakrát si zahrál za Kometu, jednou za Zlín.

Milan Ministr

⇒ Milan Ministr

Osmatřicetiletý útočník Milan Ministr je ikonou klubu. Pamatuje ještě extraligové boje na olomouckém stadionu, poté se přes Opavu, Prostějov a Zlín do Mory vrátil hned po postupu do 1. ligy v roce 2003 a od té doby pravidelně brázdí led staré plecharény. Za devět let na Hané si odskočil pouze na šest extraligových zápasů do Znojma v roce 2006.

Ministr se loni v létě podrobil operaci kolena, a nestihl tak start soutěže. V základní části odehrál 32 klání se ziskem 17 kanadských bodů. V play-off naskočil do všech čtrnácti duelů a do osobních statistik si připsal čtyři asistence.

Lukáš Králík

⇒ Lukáš Králík

Devatenáctiletý reprezentant Lukáš Králík loni zamířil z juniorky Mory do zámořské juniorské soutěže Western Hockey League. Teď se však talentovaný forvard vrací zpět. V sezóně 2010/2011 nastupoval Králík za juniorku i starší dorost. Pravidelně sbíral body, ale jeho kariéru poté přibrzdilo zranění, kvůli kterému přišel o reprezentační turnaj v Detroitu, a následně i o mistrovství světa osmnáctek v Německu.

Po sezóně pak Králík zamířil do kanadské juniorské ligy WHL, do týmu Victoria Royals. V zámoří odehrál celkem 42 zápasů, ovšem bodovat se mu příliš nedařilo. Vstřelil jen dvě branky a na čtyři přihrál.

Přesto se po sezóně dočkal reprezentační pozvánky do nově se formující dvacítky. V dubnu absolvoval s týmem trenéra Jiřího Juříka turnaj v Petrohradu, na přelomu dubna a května pak byl na soustředění týmu U20 již pod vedením kouče Přerosta. Na první start za olomoucké áčko zatím čeká.