Týmový výkon od brankáře až po útočníky, chválil David Škůrek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohoutům se po nedělním utkání s Libercem určitě alespoň trochu ulevilo. Po šedesáti minutách duelu s Tygry si totiž mohli připsat tři cenné body. Ty byly o to důležitější proto, že Liberečtí ztráceli na Moru pouhý bod. Vítězství Olomouckých v utkání mezi osmou a devátým se ale nerodilo nijak jednoznačně. Na první gól se tak čekalo až do třicáté minuty. Pak ale mířil přesně David Škůrek. „Ani jsem neviděl cestu puku,“ řekl olomoucký obránce.
p>Povedlo se! Po čtyřech utkáních se opět Kohouti radovali z výhry. A co víc, houževnatému Liberci, který na Olomoucké v extraligové tabulce ztrácel pouhý bod, uskočili o další tři. Mora ale především předvedla viditelně lepší hru než v Pardubicích. Třešničkou na dortu pak bylo Trvajovo čisté konto, které se stalo vůbec první nulou olomouckých brankářů v letošní sezóně. „Podali jsme dobrý týmový výkon. Od začátku jsme měli více ze hry, rychle jsme ji otáčeli. Hráli jsme jednoduše do brány, z čehož pramenil náš tlak a vyhráli jsme 2:0,“ shrnul zápas ve zkratce David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

Bílí Tygři ale byli, tak jak se předpokládalo, velmi nepříjemným soupeřem. Na začátku zápasu to byli právě oni, kdo několikrát neměl daleko ke gólu. „Měli určitě dost šancí. Hráli nebezpečně na brejky, krosem přes střední pásmo a rychle se tlačili do brány, takže to bylo nebezpečné. Hráli jednoduše, takže nám to dělalo problémy. Klidnější jsme navíc nemohli být celý zápas, protože to bylo o jeden nebo dva góly, takže se hrálo až do poslední minuty,“ podotkl.

Přesně v polovině utkání to ale byli domácí, kteří se radovali z prvního gólu, když se přesně mezi tři tyče trefil Škůrek. „Našel jsem si Hermoše (Jakuba Hermana) a viděl jsem, že se to tam trochu otevřelo, takže jsem na něj kývl, on mi hodil žabičku, která mi málem přeskočila do středního pásma. Všiml jsem si skrumáže před bránou, tak jsem to tam jen hodil a spadlo to tam. Ani jsem tu cestu puku potom neviděl. Jen jsem zahlédl, že se zavlnila síť, ale reagoval jsem hlavně na diváky, když se radovali,“ prozradil olomoucký odchovanec.

Vysokému obránci byly před začátkem extraligového ročníku vyřízeny střídavé starty do prvoligového Havlíčkova Brodu. V utrápeném týmu ale příliš neodehrál a jeho premiéra v nejvyšší hokejové soutěži přišla už ve třetím kole. Od té doby je Škůrek stálým členem olomoucké obrany. V takové vytížení ale sám před sezónou nejspíše nedoufal. „Je to teď úplně něco jiného. Cítím důvěru od trenérů a hraje se mi úplně jinak. Chodím už i na přesilovky a oslabení, takže jsem určitě spokojený,“ usmíval se.

Během utkání se pak Kohouti trefili ještě jednou a znovu to byla střela obránce Hanáků, která za Lašákem rozvlnila síť. Liberečtí se pak sice ještě snažili dotáhnout dvoubrankové manko, avšak marně. Olomoučtí svou práci odváděli velmi dobře a hostům nenechávali příliš prostoru. „My jsme hlavně dobře bránili střední pásmo, takže Liberečtí tam v té třetí třetině vyloženě nechodili. Pokud byly nějaké nebezpečné situace, tak to Trvka (Jiří Trvaj) zahasil a dokázali jsme to,“ chválil brankáře domácích hráč nosící dres s číslem tři.

Dalším pozitivem na hře Mory byl i fakt, že se dvířka na trestnou na straně olomouckého týmu během utkání téměř nemusela otevírat. Zamířil si tam totiž jen Knotek, ke konci utkání si ale musel třikrát nedobrovolně odpočinout Staněk. „On si to Stani (Robin Staněk) tentokrát vzal na sebe,“ smál se. „Nám se ale oslabení podařilo ubránit, a to bylo podle mě důležité,“ byl rád zadák Hanáků.

Kohoutům se tak podařilo přerušit smolnou šňůru zápasů a do velmi vyrovnané extraligové tabulky si připsat další tři důležité body. „Věřili jsme, že jsme doma silní a dokážeme to urvat. Když se vyhraje 2:0, svědčí to o tom, že je to týmový výkon od brankáře až po útočníky,“ tvrdil střelec prvního gólu zápasu.

Vítězství nad houževnatým Libercem navíc může pomoci Kohoutům před utkáním se silnou Spartou. „Hlavně se nesmíme uspokojit. Musíme jet na Spartu s tím, že chceme urvat nějaké body a já doufám, že se nám to povede. Určitě se nám tam teď pojede líp, když jsme vyhráli, než kdybychom prohráli popáté v řadě. Budeme teď hrát třikrát venku, takže doufáme, že jsme to zlomili a začneme novou šňůru, a to vítěznou,“ věřil jeden ze dvou nejvyšších hráčů olomouckého áčka.