Utkání rozhodl náš druhý gól, do té doby to bylo vyrovnané, řekl Knotek

Karolína Vysloužilová, Martin Vavruša
Z L Í N – V posledním zápase před reprezentační pauzou se Olomouc vydala do nedalekého Zlína. Oba dva týmy v předchozím utkání bodovaly a v extraligové tabulce je dělila dvě místa. Ze začátku byl dominantní domácí celek, byli to ale naopak hosté, kteří otevřeli skóre zápasu. Prosadil se Jan Knotek, který svůj gól označil za šťastný odraz. „Občas to tak vyjde,“ prohlásil skromně se svým typickým úsměvem.

Moravské derby mezi Zlínem a Olomoucí začalo pro utkání hrající se na Zimním stadionu Luďka Čajky typicky o půl čtvrté. Oba celky vstoupily do hry aktivně, do vedení se ovšem dostali Kohouti. Ve druhé dvacetiminutovce se domácímu celku podařilo vyrovnat, a o vítězství tak muselo rozhodnout závěrečné dějství. V něm se nejprve prosadili hosté. Berani následně mohli srovnat, když po faulu Jakuba Galvase na Zdeňka Okála bylo nařízeno trestné střílení. Okál ovšem Konráda nepřekonal a Olomouc následně přidala i třetí branku a závěr utkání už si pohlídala.

⇒ Útočník Jan Knotek

Fanoušci obou celků museli na první gól čekat až do šestnácté minuty. „Chtěli jsme hrát zodpovědně. Přečkat úvodní tlak Zlína, který samozřejmě přišel, a poté udeřit,“ přiblížil taktiku Jan Knotek. Právě on byl autorem prvního gólu. Zachytil Klhůfkovo nahození o zadní mantinel a rychlou dorážkou prostřelil Kašíka k levé tyči: „Byl to šťastný odraz,“ pousmál se Knotek. „Klhůfek zazmatkoval, dával to zbytečně za bránu, čehož jsem využil,“ přiblížil vznik svého třináctého bodu v sezóně.

Zlín se však nestáhl, právě naopak. Domácí hráči byli aktivní a důrazní v osobních soubojích. Ve třiatřicáté minutě srovnal skóre utkání Tomáš Fořt, který využil přesilové hry. Na trestné lavici v té době seděl právě Knotek, který se dle rozhodčích provinil podražením na zlínského brankáře. „Šlapal jsem, chtěl jsem ho dostat pod tlak. Zasekl jsem se ale bruslí do rýhy, zakopl a už jsem to nemohl nijak ovlivnit,“ popsal situaci ze svého pohledu Knotek. „Pokud jsem ho podrazil, tak určitě ne úmyslně,“ doplnil.

Jelo se tedy opět od začátku. Vedení si Olomouc vzala zpět v závěrečném dějství a už si ho vzít nenechala. „Myslím si, že zlomový okamžik zápasu byl ve chvíli, kdy jsme dali druhý gól,“ řekla olomoucká dvanáctka. „Tím jsme opařili zlínské hráče, protože podle mého to bylo vcelku vyrovnané utkání,“ dodal ještě.

Kohouty již tradičně přijelo do Zlína podpořit hodně fanoušků. „Vždyť je to kousíček, kam jinam než sem by měli přijet,“ podotkl se smíchem Knotek. „Určitě jim chceme poděkovat! Přijelo jich hodně, byli slyšet, hnali nás dopředu. Byli super!“ uzavřel dobře naladěný hokejista.