Ve čtvrtfinále poprvé doma! Kohouti chtějí proti Plzni urvat druhou výhru

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už potřetí se utkají Kohouti ve čtvrtfinále s Plzní. První utkání proti favorizovanému soupeři Olomouc dotáhla do vítězného konce, ve druhém zápase však byli šťastnější domácí. Série se teď přesouvá na led Hanáků, kteří touží navázat na první povedené utkání a připsat si další výhru. A k tomu budou potřebovat vaši podporu. Utkání začíná v pondělí v 18 hodin. Buďte u toho!

Hned v prvním utkání na ledě Plzně Kohouti zaskočili domácí svou houževnatostí a po šesté sérii nájezdů nakonec slavili cennou první výhru. I ve druhém zápase se oba týmy přetahovaly o každý centimetr ledu, tentokrát však byli šťastnější indiáni. „Ani nevím, co druhý zápas rozhodlo. Bohužel dali více gólů než my, a to byl základní kámen jejich výhry. Jiný problém bych v tom neviděl,“ mrzí Aleše Jergla.

Po dvoudenní pauze čeká Hanáky další bitva s ambiciózní Plzní. Lídr soutěže už v základní části předvedl Kohoutům svou sílu, ti ale dobře ví, na co si musí dávat pozor. „Nejsilnější stránkou Plzně je asi jejich útok. Dokážou se udržet v útočném pásmu a jsou výborní na puku. Příští zápas si budeme muset dát pozor na to, abychom nefaulovali a abychom byli ve hře pět na pět lepším týmem,“ uvažuje brzy čtyřiadvacetiletý útočník.

Série se přesouvá na Hanou za stavu 1:1 a parta kolem kapitána Vyrůbalíka bude mít tentokrát určitou výhodu, představí se totiž před vlastními fanoušky. „Domácí prostředí je určitě výhodou. Doufáme, že bude vyprodáno a bude celý stadion fandit a povzbuzovat nás k předvedení skvělého vítězného výkonu,“ věří olomoucká šestadvacítka.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Martin Straka
Kapitán: Petr Kadlec
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (7 536)