Věřím, že výhra je předzvěst toho, že chceme sezónu dohrát seriózně, řekl Marek Laš

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti odcestovali ve třetím zápase play-out na led nedalekého Zlína. I Ševci vsadili na výrazně obměněnou sestavu než v základní části, možná i proto se na první branku čekalo téměř do konce druhé třetiny. Do vedení pak poslal Hanáky David Škůrek během přesilové hry. Olomouc pak dlouho držela těsný náskok, až pět minut před koncem přidal druhý gól Marek Laš, a to dokonce ve vlastním oslabení.

Kohouti navázali na dobrý výkon proti Pardubicím a připsali si výhru i proti Zlínu. Hanáci navíc neinkasovali, a tak si ve vyrovnaném zápase Martin Falter vychytal nulu. „Dařilo se nám vypracovat si hodně šancí. Nakonec jsme proměnili dvě, ale branek mohlo padnout víc na obou stranách. Výhra je, věřím, předzvěst toho, že chceme dohrát sezónu seriózně,“ řekl Marek Laš.

⇒ Útočník Marek Laš

Stejně jako Hanáci i Zlín vsadil v play-out na výrazně obměněnou sestavu. Dres Ševců tak obléklo i několik hráčů, kteří během sezóny působili v prvoligovém Přerově. Například obránce Jakub Ferenc, který se v minulosti objevil i v Olomouci. „Změn v sestavě bylo hodně na obou stranách, takže z toho bylo většinou vyrovnané utkání,“ prozradil.

Olomouc se dostala do vedení až v závěru druhé třetiny, když faul Zlína potrestal David Škůrek. Na začátku třetí dvacetiminutovky však mohlo být srovnáno. Rozhodčí ale gól Bukartse pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali. A Hanáci si pořádně oddechli. „Já to neviděl, ale rozhodčí naštěstí ano,“ vrátil se k situaci, kdy při Kohoutech stálo tak trochu i štěstí.

Kohouti museli v závěru utkání ustát několik oslabení, Zlín se ale snažil překonat dobře chytajícího Faltera marně. „Vyloučení nabídlo soupeři šance a povzbudilo ho do dalšího vývoje utkání, ale Faltrony (Martin Falter) byl proti gólu,“ chválila svého spoluhráče stálice olomouckého útoku.

Naopak Hanáci se radovali z další branky právě v početní nevýhodě, když druhý gól přidal urostlý útočník. „Prchli jsme s Vyrubem (Martinem Vyrůbalíkem) dva na jednoho. Dlouho jsem nedal gól, tak jsem to zkusil vzít na sebe a vyšlo to,“ byl rád hráč nosící dres s číslem 39.

Marek Laš se několikrát trefil v oslabení už v předchozích zápasech a v minuté sezóně, že by byl ale expert na hru ve čtyřech, popírá. „Nemyslím si, že se mi daří tak, jak bych si přál,“ tvrdil.

Zatímco Karlovy Vary a Pardubice berou play-out jako přípravu na baráž, Zlín se pádu do bojů o přežití v nejvyšší soutěži bát nemusí. Podle olomouckého útočníka byl poznat rozdíl mezi jednotlivými týmy a zápasy. „Bylo vidět, že není potřeba to nějak hrotit a riskovat bezdůvodně zranění,“ dodal Marek Laš.