Vošvecův výkon byl na Zlatou helmu, smál se Radim Kucharczyk

Matěj Langer
O L O M O U C – Hanáci na svém ledě uvítali již známou Slavii Praha a respekt vůči soupeři opravdu neměli. Hned v první přesilové hře poslal Radim Kucharczyk puk za záda brankáře Furcha. A právě první úspěšný střelec utkání musel vyzdvihnout výborný výkon brankáře Vošvrdy. „Vytáhl parádní zákrok a chytil to tak, že to z něj ani nevypadlo. Odvedl super výkon, jako by měl být výhercem Zlaté helmy," vtipkoval Radim Kucharczyk.

Úvodní minuty duelu probíhaly velmi vyrovnaně, ovšem do chvíle, než odjel na trestnou lavici hostující Štich. Domácí vůbec nezaháleli a jako první poslal puk za záda Dominika Furcha olomoucký forvard Radim Kucharczyk.

⇒ Útočník Radim Kucharczyk

„Střetnutí se Slavi bylo z naší strany opravdu vybojované, takový zápas jsme potřebovali. Když si to vybojujeme a góly dáme z různých akcí, tak si toho potom více vážíme," zhodnotil utkání rodák ze Vsetína, který v zápase proti Slavii vstřelil svůj čtvrtý gól v letošní sezóně.

Sešívaní sice během utkání snaživě atakovali olomoucké Kohouty, ovšem vstřelit gól se jim povedlo až ve třetí třetině, vyrovnat se jim však nepodařilo. „Myslím si, že hráli stejně jako v předchozích duelech. To akorát my jsme si něco před zápasem řekli, jak by to asi mělo být, což nám zatím vychází a musíme tak hrát i nadále," popsal výkon Mory i výkon soupeře v utkání.

V průběhu druhé periody se podařilo Olomouckým odskočit hostům o dvě branky, když se jako druhý střelec prosadil Tomáš Rachůnek. Ten zároveň v tomto utkání vstřelil taktéž svojí čtvrtou branku v dresu Olomouce, přičemž proti Slavii se gólově prosadil již potřetí. „Určitě je dobré, když první branku utkání vstřelíme my. Když právě naopak dotahujeme náskok protivníka, tak to není příjemné. Sice jsme vedli 2:0, tudíž jsme věděli, že náskok máme, ale potřebovali jsme dát ještě o gól, či dva více, což se bohužel nestalo," litoval po zápase slabší gólovou aktivitu Hanáků.

„Je to takové "dva, nula a nic", protože nejde při dvoubrankovém vedení pouze bránit. Soupeř má potom více šancí, i když jsme dostali takový hloupý gól a trochu jsme měli strach o vedení. Následně byli sešívaní v šesti, ale řekl bych, že žádný výpadek z naší strany tam víceméně nebyl," zmínil se o dotahujícím gólu hostů. Hokejisté Mory však příliš velký strach o ztrátu vedení mít nemuseli, jelikož v jejich brance Olomouce místy zářil Tomáš Vošvrda. „Vošvec (Tomáš Vošvrda) jednou dokonce vychytal teoreticky samostatný nájezd a poté jsme je už k ničemu nepustili," okomentoval podporu v brankovišti.

A právě Tomáš Vošvrda zachránil párkrát Olomouc od srovnání Slavií a ani sám Radim Kucharczyk nadšení z výkonu brankáře Mory neskrýval. „Nejen tentokrát nám Tomáš Vošvrda hodně kryl záda. Měl tři zákroky, kde se zdálo, že už je jasný gól. On ale vždy vytáhl zákrok a chytil to tak, že to zněj ani nevypadlo, takže odvedl super výkon, jako by měl být výhercem ocenění Zlatá helma," s radostí se usmíval.

Ovšem v poslední minutě Pražani odvolali Furcha z brány a hráli v šesti. To trochu zaskočilo jednu z formací Kohoutů, která musela několik desítek vteřin odolávat vysokému nátlaku soupeře. „V poslední minutě jsme dostřídali trochu blbě a soupeř si hned vytvořil velký tlak. Bylo jich následně i šest, ale podařilo se nám tam několikrát padnout do jejich střel. Zkrátka to tak bývá, že když je jich na ledě více, tak nás přehrávají, ale Tomáš Vošvrda to tam dobře chytil a v konci už toho moc nebylo," opět pochválil výkon brankáře i zbytek formace, jenž odolala nátlaku Slavie.

Hanáci se i v příštím utkání postaví Slavii, avšak tentokrát na ledě v pražském Edenu. „Slavia bude doma více napadat, než v Olomouci. Navíc bude možná vyprodáno, takže musíme hrát stejně dobře. Myslím si, že když budeme hrát stejný hokej, tak tam uspějeme," doufal v úspěch i v příštím střetnutí s Pražany.

⇒ HC Slavia Praha

Hráčům Mory také dodává velkou porci sebevědomí počet diváků, který tentokrát přesáhl hranici čtyř tisíc. „Jasně, že nás to hodně potěšilo. Předchozí zápasy doma, kromě utkání s Českými Budějovicemi, jsme odehráli dost mizerně, takže je strasně milé, že fanoušci drží s námi a jsou na stadiónu. Moc dobře se hraje, když je takřka vyprodané, takže z této stánky panuje u nás v týmu velká radost a spokojenost," vyzdvihl přízeň fanoušků. Zároveň nezbývá nic jiného než doufat, že při posledním domácím utkání, které bude v neděli 19 dubna, nezbude jediné volné místo a podpora publika naroste na plný počet.

Mora se díky této výhře vyhoupla na postupovou druhou příčku. Rozdíl mezi ní a prvním Chomutovem je nyní pouze ve skóre, takže finále baráže bude velmi napínavé. „Jako tým jsme se semkli a takto chceme tuto sezónu dohrát. Snad to vyjde," zakončil Radim Kucharczyk.