Vrchol sezóny je tu! Zápas proti Kometě o poslední naději

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Poslední zápas základní části Tipsport extraligy je tu. Olomouc hostí v moravském souboji na svém ledě Kometu Brno a zápas bude mít obrovský náboj. Kohouti stále bojují o play-off, naději na desáté místo stále mají, i když se budou muset ohlížet i na výsledky ostatních zápasů. Základem úspěchu jsou ale tři body z pátečního zápasu, který začíná v 18:20.

Olomouc musela v úterním zápase ve Vítkovicích urvat tři body. Tento nelehký úkol se jí po 25 letech podařil a tak stále může pomýšlet na play-off. „Výborný, obětavý výkon,“ tak zhodnotil zápas člen druhé formace Jan Eberle. „Myslím si, že první dvě třetiny jsme je přehrávali. Ve třetí třetině jsme asi moc zatáhli a Vítkovice měly tlak, ale tou obětavostí jsme to uhráli a zasloužili jsme si vyhrát.“ Vítězný gól padl z hole Romana Vlacha, který využil přesilovku a druhý gól přidal v polovině zápasu po přihrávce Eberleho Burian.

⇒ Útočník Jan Eberle

V pátek čeká Kohouty poslední zápas základní části, v němž v prestižním moravském souboji s Kometou Brno půjde o předkolo play-off. „Chystáme se s tím vědomím, že naděje na předkolo tam je. Chceme urvat tři body. Po zápase potom uvidíme, jak se spočítá tabulka, jestli to vyjde nebo ne. Ale základ je tři body od nás,“ potvrzuje počty olomoucké křídlo. Olomouc potřebuje vyhrát v šedesáti minutách a přitom doufat, že Zlín získá proti Varům maximálně bod a Plzeň na Spartě vyjde naprázdno. Olomouckou pozici vylepšuje pozitivní bilance s konkurenty o play-off ze vzájemných zápasů.

Olomouci jde o všechno, ale Kometa svou pozici ztratit již nemůže. Ulehčí tak Olomouci cestu? „Brno má své jisté čtvrtfinále, ale je to poslední zápas základní části a budou se chtít do čtvrtfinále z něčeho odrazit. Určitě nepřijedou s tím, že nám body nechají zadarmo, budou chtít vyhrát. Do play-off se vždy chodí lépe, když poslední zápas vyhrajete,“ mete ze stolu tyto úvahy olomoucká patnáctka.

Všechny zápasy posledního kola se hrají ve stejný čas. Úvodní buly na všech stadionech padne přesně v 18:20, olomoučtí hokejisté tak mohou sledovat výsledky svých konkurentů. Ovšem tak činit nebudou. „Výsledky nás nebudou zajímat, budeme se soustředit na sebe. Když vyhrajeme, tak tam ta šance je, takže se podíváme až po zápase,“ mírní zvědavost kladenský odchovanec. Společně se tak o případném úspěch či neúspěchu olomouckého snažení dozví až po konci hrací doby na stadionu v Olomouci.

A to nejspíše od fanoušků, které chtěl Eberle pochválit. „Je to paráda, když lidi přijdou. Je super cítit tu podporu v zádech. Jak se Zlínem, tak ve Vítkovicích naši fanoušci vytvořili úžasnou atmosféru,“ těšil se z velké podpory útočník se sedmnácti body.

Z KABINY SOUPEŘE: Do play-off přímo, ale s rozpaky

Kometa si v minulém kole zajistila přímý postup do play-off díky výhře nad Chomutovem, ovšem všichni si před sezónou mysleli, že Brno bude daleko suverénnější. V poslední čtvrtině zápasů dokázali brněnští hokejisté vyhrát pouze pět zápasů, dva z toho v prodloužení. V Brně se tak všem ulevilo, že dokázali alespoň udržet šestou pozici, především zásluhou hattricku Dočekala proti Chomutovu.

⇒ HC Kometa Brno

Nejproduktivnějším hráčem je Marek Kvapil s 39 body (15+24). Patnáct gólů je i nejvyšší počet zásahů v týmu, dosáhl jich ještě Martin Zaťovič. Ten však nyní Kometě chybí, stejně jako Krejčík, nově se také na marodku přidal i Leoš Čermák po otřesu mozku v posledním zápase. Nejistý je i start Martina Nečase, kterého poslalo vedení hrát play-off 1. ligy za Třebíč. Otázkou je, koho spatříme v brankovišti, jelikož Brno střídá pravidelně v bráně Vejmelku s Čiliakem, jejichž úspěšnost se pohybuje okolo 90 procent.

ZÁPASY Brna
Prosíme všechny fanoušky, aby z důvodu zvýšených bezpečnostních kontrol přišli na zápas s dostatečným předstihem. Stadion bude otevřen již od 17:00.