Všichni s námi musí počítat. Vyhrát můžeme nad každým, tvrdí Jiří Matoušek

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoučtí junioři mají za sebou první extraligové zápasy. Během nich vyrazili na trip do Prahy, kde změřili síly se Slavií a Spartou, pokaždé svému soupeři ale i přes velmi dobrý výkon těsně podlehli. Prostor mezi třemi tyčemi dostal Jiří Matoušek, při jehož zákrocích spoluhráči na střídačce často obdivně kroužili hlavami. Olomoucký brankář naopak ocenil výkony svých spoluhráčů.

Jak na Slavii, tak proti Spartě sahali junioři po bodech, zpátky do Olomouce se ale nakonec vrátili s dvěma těsnými prohrami. Utkání se Slavií rozhodla jediná branka, proti Spartě Kohouti dvakrát vedli, i ve druhém zápase se však museli smířit s těsnou prohrou v závěru zápasu, tentokrát 2:3. „Podle mě rozhodlo štěstí, protože my jsme si vytvořili spoustu šancí a předvedli jsme velmi dobrý výkon. Jen nám chybělo štěstíčko,“ mrzelo Jiřího Matouška.

Olomoucký brankář však našel i několik věcí, které musí juniorka do příštích zápasů zlepšit. „Řekl bych, že musíme více střílet a zapracovat na založení. Pak to půjde,“ nepochyboval. Velmi dobré výkony proti dvěma pražským celkům však mohou Hanákům i přes prohry prospět. „To určitě ano. My jsme jasně ukázali, že můžeme hrát s kýmkoliv a můžeme porazit kohokoliv,“ řekl rozhodně.

Osmnáctiletý gólman si kromě startů v olomoucké juniorce užil ještě jednu premiéru. Během přípravy dostal prostor v bráně A týmu Kohoutů. V utkání s Jihlavou pak na Horáckém zimním stadionu slavil výhru 2:1. „Moc jsem si to užil. Jsem strašně rád, že jsem takovou šanci dostal a doufám, že nebyla poslední,“ věřil odchovanec brněnského Warrioru.

Kromě prvního startu za áčko Kohoutů má Matoušek za sebou i dvě utkání za A tým Havířova a Valašského Meziříčí. A jaký je podle něj rozdíl mezi juniorským a dospělým hokejem? „Řekl bych, že v áčku je to o dost rychlejší. Rychleji si přihrávali a mají přehled o hře. Když vystřelí, umí to trefit. V juniorce je to takové nahoru, dolů. Nastřelí se do pásma a hraje se. Jinak v tom ale rozdíl nevnímám. Na každý zápas se připravuji úplně stejně,“ řekl Matoušek.

Vysokému brankáři byly vyřízeny střídavé starty do áčka Olomouce už během přípravy, mezi juniory se ale objevil poměrně nečekaně. Po jediném tréninku pak se svěřenci trenérů Fialy a Brančíka vyrazil na trip. Na spoluhráče si ale dlouho zvykat nemusel. „Znám většinu kluků, protože jsem proti nim odehrál spoustu zápasů, a tak jsem si zvykl rychle. Myslím, že mě vzali v pohodě, je s nimi sranda. Naší silnou stránkou je, že bojujeme až do konce utkání a myslím, že tenhle tým má obrovské srdíčko. Kluci zblokovali spoustu střel a myslím, že s námi musí všichni počítat, protože můžeme vyhrát úplně nad každým,“ dodal rozhodně kmenový hráč Havířova.